Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 487
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3707871 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 İnternet, Bilgi Toplumu ve Türkiye

Internet Türkiye İnterneti 15. yaş gününü kutlarken yurt genelinde yapılan İnternet Haftası Etkinlikleri tüm kesimlerin ilgi odağı haline geldi. Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen panelde interneti savunmaya, interneti konuşmaya ve doğum gününü kutlamaya davet edilen, internetin babası diye bilinen ve interneti Türkiye'ye ilk getiren kişi, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa AKGÜL her sene olduğu gibi bu sene de gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.

İnternet, Bilgi Toplumu ve Türkiye konulu sunumunda; İnterneti nasıl algılamalı, Demokrasi ve internet, Bilgiye erişebilen, bilgiyi kullanan, işleyen ve bilgi üreten bir toplum hakkında bilgiler veren AKGÜL internetin geçmişine ve bugününe değindi. 1950'li yıllarda hayal edilen, 1969'lu yıllarda lab'te başlayan, 1983 yılında saha deneyleri yapılan ve 2000'li yıllarda 'Dot Com' balonu, internet2, web2 konularında aydınlatıcı bilgiler sundu.

Ayrıca panelde rakamlar ile internet konusuna da değinen Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Mustafa AKGÜL Türkiye’de online alışveriş pazarının inanılmaz derecede büyüyerek 1 milyar dolar seviyelerine ulaştığını, ADSL abone sayısının 4.6 milyon kişi, Türkiye’nin aylık toplam sayfa gösteriminin 12 milyar adet, Reklam alanı olarak değerlenen sayfa oranlarının % 6, herhangi bir kullanıcının internetde günlük ortalama sayfa ziyaretinin 30 olduğunu, Trafiğin Yurtdışı sitelerde oluşan kısmının % 40, Güney Kore’de İnternet penetrasyonunun % 80 olduğunu dile getirdi.Konuşmasının sonunda Samsun İnternet Kurulu Başkanı ve Vali Yardımcısı Mehmet MIZRAK tarafından çiçek, Samsun İl Telekom Müdürü İsa ÖMÜR tarafından günün anısına hediye takdim edildi.

 Haber: Gökşin Y.KIVANÇ

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye