Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 505
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3725749 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Bilişim - İletişim Teknolojileri Stratejileri

E-yaşam Samsun İnternet Haftası Etkinlikleri kapsamında DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen panelin dördüncü gününde 'Çağdaş Yerel Yönetimlerde E-Belediyecilik ve Bilişim-İletişim Teknolojileri Stratejisi' konusunda sunum yapan Microsoft Danışmanı Dr. Müh. Gülay ÖZALP, 21. Yüzyılda Çağdaş Yerel Yönetimler, E-Belediye / E-Dönüşüm ve Bilişim – İletişim Teknolojileri Stratejisi konusunda bilgiler sundu. Her Belediye’nin kendi Vizyon ve Misyonu’ndan, Zihniyet ve değerlerinden, ürün / hizmet / tanıtım anlayışından, gelenek ve göreneklerinden, kurum ahlakından, tüm sosyal paydaşlarından (kurum yöneticileri, çalışanlar, tedarikçiler, hemşehriler, kentliler) ve toplumla oluşturduğu ilişkiler sistematiğinden, amaç ve hedeflerinden, güçlü ve zayıf yönlerinden, geçmişinden, bugününden ve gelecekle ilgili beklentilerinden oluşan bir kimliği olduğunu anlatan Dr. Müh. Gülay ÖZALP, günümüz çağdaş belediyecilik anlayışı bağlamında yerel yönetimlerin yasalarla yerine getirmekle yükümlü olduğu hizmetlerin yanında, Bilişim – İletişim Teknolojileri Stratejilerini de uyguladıklarını kaydetti.

21. Yüzyılda Çağdaş Yerel Yönetimler konusunda bilgiler aktaran ÖZALP, günümüzde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yerel yönetimler ve özellikle belediyeler çok hızlı ve çok çarpıcı bir değişim, gelişim, dönüşüm sürecine girmiş ya da sokulmuş bulunduklarını, ve bu özgün süreç'in “e – Dönüşüm” diye tanımlandığını, tüm kurum ve kuruluşlar için olduğu gibi çağdaş belediyeler için de “e – Dönüşüm”, olmazsa olmazların arasında olduğunu ve böyle bir gelişmenin temelinde yine birbirleriyle bütünleşik olan iki temel olgunun varlığını anlattı.


Panelin ilerleyen saatlerinde 'E-Belediyecilik' konulu sunumunu yapması için davet edilen Microsoft Ankara Bölge Müdürü Sn. Emre PEKER, Microsoft vatandaş hizmet platformu ve E-belediye yapısı, otomasyon sistemleri hakkında bilgiler aktardı. Portal sistemlerin önemine değinen PEKER, vatandaş, memur, politikacı, ziyaretçi gibi bir çok insanın tek portal üzerinden farklı arayüzlere ulaşarak mümkün olan en hızlı bilgiye ulaşmanın önemine değindi. Portal kurulumu, kullanımı, takvimlendirme ve sorgulama panellerinin incelenmesi, arama motoru ve çağrı merkezi gibi iletişim bölümleri, acil önlem yönetim merkezi, araç takip sistemleri ve hatta doğum kayıtları ve çocukların aşılama bilgilerine ulaşabilmek için e-servis uygulamaları hakkında bilgiler sunan Sn. Emre PEKER bu konuda Kenya'da başarılı bir şekilde yapılmış örnekten de bahsetti.

Dünyadaki E-devlet uygulamalarına örnekler veren PEKER, Mısır, Romanya, İngiltere, Tunus, Kuveyt ve Çek Cumhuriyetlerinin başarı öykülerini anlattı ve stratejik plan ve e-çözümleri hayata geçirmenin yollarını sundu.

Sunumun sonunda, Dr. Müh. Gülay ÖZALP'e hediyesini Samsun Valiliği Bilgi İşlem Yöneticisi - TBD Samsun Temsilcisi Mustafa KARABİBER, Microsoft Ankara Bölge Müdürü Sn. Emre PEKER'e Samsun Valiliği Bilişim Koordinatörü Aslı Ayşe BİLİR tarafından Samsun şehrini temsil eden Atatürk Büstü takdim edildi.

 Haber: Gökşin Y.KIVANÇ

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla E-yaşam
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: E-yaşam:
Türkiye Bilişim Derneği'nin 6. Şubesi Samsun'da kuruldu


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 3


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Tüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.07 Saniye