Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 505
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3725722 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Knight Online internet kafelerde yasaklandı!

Oyunlar Dünyada üç milyonun üzerinde kullanıcısı olan ve internet üzerinden online oynanan Knight Online adlı oyunun ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcıları tarafından oynatılması yasaklandı. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünden alınan 15.04.2008 tarih ve 2595 sayılı yazı ile bu oyunun internet kafe ve benzeri yerlere sokulması da bundan sonra mümkün olmayacak. 81 İl Valiliği, İlçe Kaymakamlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve İl Jandarma Komutanlıklarına dağıtımı yapılan bu genelge ve ekinde belirtilen gerekçeler sırasıyla şöyle; "Gençlerin ve çocukların fiziksel, zihinsel ve ahlâki gelişimini zedeleyecek türden oyunların oynatılmaması" gerektiği ve "Ailenin huzur ve refahını sağlayan hususlara zarar verecek nitelikte olmamalıdır." anlayışı doğrultusunda şiddet içerikli "Knight Online" adlı oyun hakkında yasaklayıcı bir tutuma gidilmiştir.

Yazıda "Nitekim, sigara ve alkolün fiziki ve ruhsal zararları, aileye ve çocuklara karşı olumsuz etkilerinin bilinmesine karşın yasaklayıcı yasaların sınırlı olması gibi internet güvenliği ile ilgili bilgilerin de ilerlemesiyle bu tür şiddet içerikli oyunlarla ilgili yeni yasal düzenlemelere gidilmesi gerektiği, yapılan şikâyetlerin bu konudaki bilinçlenmeye katkıda bulunacağını kabul etmek gerekmektedir."

Bu genelge ve yazının tamamını "pdf" formatında indirmek için tıklayınız

Peki nedir bu dünyayı kasıp kavuran "Knight Online" çılgınlığı?
Knight Online Malezyalı bir bilgisayar programcısı tarafından yapılan karşılıklı iki ırkın savaşını konu alan ve tüm dünyada üç milyondan fazla oyuncusu bulunan devasa bir multi player online oyundur..

Knight Online paralı mı oynanıyor?
Hayır, kısmen paralı değil. Oyunu para ödemeden de oynayabiliyorsunuz, ancak paralı üyelik (Premium Account) sahibi olmayan oyuncular sunuculara bağlanmakta büyük zorluk çekiyorlar. Serverlar dolu olduğunda öncelik her zaman paralı üyelere veriliyor ve onlar günün her saati hiç zorluk çekmeden oyuna katılabiliyorlar.

Knight Online oynarken oyun sırasında bilgisayarıma virüs girer mi?
Kısa ve net, HAYIR. İlk olarak oyun içerisinden bir kullanıcıya dosya göndermek imkansız. Kötü niyetli bir kişinin oyun sırasında bu anlamda yapabileceği tek şey, sizin IP numaranızı bulmak ve bunu başka bir programda kullanarak bilgisayarınıza girmeyi denemek olacaktır. Ama son çıkan yamalarla birlikte oyuncuların IP adreslerini ele geçirmek de zaten tarihe karışmıştır.

Manner nedir? Ne işe yarar?
Bu konu uzun süre tartışıldı; kimi daha iyi item çıkıyor dedi, kimi upgrade şansını yükselttiğini iddia etti. En sonunda yetkililer tarafından manner puanları için "Henüz hiç bir işlevi yok" açıklaması yapıldı. Manner puanlarının son eklenti paketi Reign of the Fire Drake'e rağmen hala hiçbir işlevi yok.

Low Quality Jewel ne işe yarıyor?
Knight Empire ile eski Cursed Upgrade Scroll'lar Low Quaility Jewel oldular. LQJ'lar, Proconsul'dan alacağınız armor görevinde kullanılırlar. Ayrıntılı bilgi için Proconsul'a başvurabilirsiniz.

Mage'lerin Level 35 büyüsü nasıl yapılıyor?
Bu büyüleri yapabilmek için Blast Scroll'lara ihtiyacınız var. Bu scroll'ları pazardan satın alabilirsiniz; satın almak için yeterli paranız yoksa Antares, Haunga, Harunga, Baron veya Cardinal öldürerek bu scrolları düşürebilirsiniz. Tabiki scroll çıkma ihtimali gayet düşük.

Knight Online'daki level sınırlaması nedir?
Son eklenti paketi Reign of the Fire Drake ile birlikte yapılan değişikliğe göre, oyunda şu anda ulaşabileceğiniz en yüksek seviye 80'dir.

Klanlar ne işe yarar?
Klanların en büyük faydası, yapılan klan partileriyle daha hızlı level atlayabilmektir. Diğer bir yararı da eğer klan içerisindeki insanlar birbirlerini tanıyorlarsa "Clan Chat" bölümünden rahat konuşabilmektir. Eğer klandaki karakterlerin level'ları yüksek ise ve yeterli National Point'e sahipse pelerin görevini yapabilirler. Böylece doğal olarak biraz "Karizma" getirisi de var. Daha da ileride Colony Zone'a ve savaşlara klan üyeleri birlikte giderler ve oyunun asıl zevkini çıkartırlar. Eğer gerçekten iyi bir klandaysanız item ve para yardımı da alabilirsiniz.

Klanların seviyeleri neye göre belirlenir?
Klanlar, üyelerinin sahip olduğu toplam national point'e göre seviyelendirilirler. Klanların seviyeleri için gereken national point'ler şöyledir:

Seviye 5: 0-74.000
Seviye 4: 74.000-144.000
Seviye 3: 144.000-360.000
Seviye 2: 360.000-760.000
Seviye 1: 760.000+

Ayrıca klanınız server'da ilk beşte olursa kolunuzdaki clan tag alevli, hatta yanarlı dönerli görünür. Pelerin almak için ise klanın en az grade 3 olması, yani en az 144.000 np'ye sahip olması gerekir.

Battle Priest'ler neden Raptor kullanmıyor?
Priest'ler master olmadan önce Spear ve Sword kullanırlarsa bir handikap yaşıyorlar ve saldırı güçleri yarıya iniyor. Master olduklarında ise Sword kullanımı ile ilgili handikap ortadan kayboluyor, Spear'lar için ise bir değişiklik yaşanmıyor. Raptor da bir Spear olduğu için 60+ battle priest'ler Durandal/Mirage Sword kullanıyorlar. Buna rağmen eğer imkanı varsa Battle Priestler için en uygun silah Iron Impact - HellBreaker gibi club türevi Ap'si yüksek silahlar olmalıdır.

En iyi sınıf (Rogue, Mage, Warrior, Priest) hangisi?
En iyi diye bir şey yoktur, sorgulamak da gereksizdir çünkü bu durum oyunun mantığına ters düşer. Zaten eğer "en iyi" olarak tanımlanabilecek bir sınıf olsaydı herkes onu seçerdi değil mi? Farklı class'lar farklı durumlarda birbirlerine karşı üstünlük sağlayabilirler, ama iş yine de her zaman oyuncunun kendisinde biter. Bu yüzden önemli olan en çok zevk alacağınız ve de size en uygun olan sınıfı seçmektir.

Exceptional silahların normallerinden farkı nedir?
Exceptional silahlar, +1'de normal olanlara göre daha fazladan 2 Attack Power'a sahipler. Tabiki buna bağlı olarak daha zor elde ediliyorlar.

Rebirth item nedir? Ne faydası vardır?
Rebirth, Fire Drake eklentisi ile birlikte gelen bir upgrade sistemidir. Middle Class ve üzerindeki +7 ve daha üst seviye silahlar/zırhlar, Rebirth Scroll kullanarak rebirthed item'a dönüştürülebilmektedir. Rebirth sisteminin faydası, eskiden tek scroll ile yaptığımız bir upgrade'i 4 aşamaya bölerek şansını artırmasıdır. Bir örnekle açıklayalım:
Örneğin bir Rogue Chitin Pauldron +7/12 Dexterity zırhımız olsun. Bunu +8/15 yapmak istesek, upgrade şansımız %5 gibi bir şey. Onun yerine Rebirth yaptığımızda, elimizde bir Rebirthed +1/12 Dexterity zırhımız oluyor. Bu zırhı upgrade etmek istediğimizde yaklaşık %20 şansa sahibiz, ama normal +8 zırha karşılık gelen Rebirthed +5 zırh elde edebilmek için tam dört kez upgrade yapmak zorundayız. Kısaca tek tek düşündüğümüzde Rebirthed Item'ları upgrade etmek dört kat daha kolay, ama +8 item elde etme şansımız dört kez upgrade yapmamız gerektiği için eşit. Bunun yanında +7 rebirth silahlar elemental damage sahibi iseler parlamakta, zırhlar ise yanıp sönmektedir.

Kekuri Ring nereden çıkar?
Kekuri Ring Kekurikekukaka isimli boss'tan ve her türlü Kecoon'dan nadir de olsa düşer. Kekurikekukaka Moradon'da Kecoon bulunan her yerde çıkıyor, pek belli bir saati de yok. Ama özellikle server'lar yeniden başlatıldıktan sonra sağa sola bir bakınmakta fayda var.

Lag nedir? Neden ortaya çıkar? Ne çeşitleri vardır?
Lag kısaca sunucu ile oyuncunun bilgisayarı arasındaki veri transferinde yaşanan gecikme olarak tanımlanabilir. Sunucuda, oyuncunun bilgisayarında, ya da Türk Telekom ADSL hatlarında oluşan bir problem yüzünden ortaya çıkabilir. Veri gönderiminde ve veri alımında yaşanan gecikme olarak iki gruba ayrılabilir.

Veri gönderiminde gecikme yaşanırsa oyuncunun karakterinde yaptığı değişiklikler sunucuya geç ulaşır ya da ulaşmaz. Geç ulaşırsa bu değişiklikler diğer oyuncular tarafından da geç algılanır. Hiç ulaşmaz ise değişiklikler sunucuya kaydedilmediği için geçersiz sayılır.

Veri alımında yaşanan gecikme ise diğer oyuncularda ve oyun dünyasında yaşanan değişikliklerin oyuncunun bilgisayarına geç ulaşmasına ya da ulaşamamasına neden olur. Geç ulaşırsa oyuncu yanına kadar gelen bir düşmanı farketmeyebilir, arkasından da kendini bir anda ölü bulabilir. Veriler oyuncunun bilgisayarına hiç ulaşmazsa disconnect mesajı alır ve oyundan kopar. Haber: Gökşin Y. KIVANÇ

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Oyunlar
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Oyunlar:
Samsun Büro-Memursen Bowling Turnuvası düzenledi


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.16
Toplam Oy: 6


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

OyunlarTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.05 Saniye