Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 505
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3725742 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Siber saldırılarda Japonya dünya birincisi

Bilişim Suçları Yapılan bir araştırma, dünya genelinde siber saldırıların en çok nereden geldiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre Japonya, dünya geneli hesaplandığında %30'luk oranıyla en çok saldırı trafiğinin geldiği ülke oldu. Teknoloji dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olan Uzak Doğu ülkesi Japonya, artık sadece gelişmiş teknolojisiyle anılmıyor. Akamai şirketi tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, saldırı trafiğini kullanan ülkelerin bu trafiğe hangi oranda katkıda bulundukları tespit edildi. Buna göre Japonya, dünya geneli hesaplandığında %30'luk oranıyla en çok saldırı trafiğinin geldiği ülke oldu.

Araştırma öyle göz ardı edilecek türden değil; zira Akami şirketi, bu araştırmayı yaparken sahip olduğu 30.000'den fazla global ağdan faydalanarak bu araştırmasını gerçekleştirdi ve web saldırılarının yoğunluğunun hangi ülkelerden geldiği tespit edilmeye çalışıldı.

Japonya, %30'luk oranla bu trafiğin öncüsü olurken, ABD de %21.5'lik oranıyla hemen Japonya'nın arkasında yer aldı. Çin ise Japonya ve ABD'nin ardından %16.8'lik oranıyla saldırı trafiğine 3. derecede katkıda bulunan ülke oldu.

Araştırmanın ortaya koyduğu ve dikkat çekici diğer sonuçlar ise şöyle: Kişi başı IP adresi ile İsveç, Finlandiya ve Norveç başta olmak üzere İskandinav ülkelerinin büyük bir kısmı dünya geneli IP bağlanırlığı konusunda ilk sıralarda bulunurken, ABD ise %34'lük oranıyla 7. sırada yer aldı.

Genişbant yoğunluğunun da ölçüldüğü araştırmada %35.1'lik bir ortalamaya sahip olan Danimarka, dünya sıralamasında birinciliği kimseye kaptırmazken, ABD ise yine bu ülkeleri geriden takip ederek %23.3'lük oranıyla 15. sırada kendine yer bulabildi.

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Bilişim Suçları
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Bilişim Suçları:
Çalınan Msn şifrenizi geri alabilirsiniz


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

Bilişim SuçlarıTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.05 Saniye