Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 505
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3725826 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 3308 Sayılı Kanun Kapsamı

Internet İnternet Kafe İşletmeciliği Mesleğinin 3308 Sayılı Kanun Kapsamına Alınması için Yapılması gereken tüm İşlemlerde üzerine düşen görevleri eksiksiz olarak yapan ve titizlikle takip eden Odamız'ın girişimleri sonucunda Ankara ve Diyarbakır İnternet Kafeciler Odalarınında desteği ile Mesleğimizin 3308 Sayılı Kanun Kapsamına Alınması aşamasında sonlara gelindi. Mesleğimizin daha İtibarlı olmasını sağlayacak olan 3308 Sayılı Kanun Kapsamına alınmamız İnternet Kafe İşletmeciliği yapan Esnafımız için her önüne gelenin açamayacağı Onurlu bir Meslek olacaktır.

3308 Sayılı Kanun Ustalık Belgesi Kanunu, Odamızıdan Sınav sonucu Esnaflık Belgesi Alan Üyelerimiz ve Çalışanları 3308 Kanuna Girildiği zaman Belgelerini USTALIK BELGESİ ile değiştirebilecekler, herhangi bir Sınava girmeden. USTALIK BELGESİ olmayanlar İnternet Kafe Açamayacaklar 3308 Sayılı Kanuna girildiği zaman, ve 3308 Sayılı Kanun Kapsamından önce mevcut Açık İnternet Kafesi Olan İnternet Kafe İşletmecilerinden de İstenecek USTALIK BELGESİ. Belgesi olmayan Üyelerimizin Odamıza müracaat etmeleri tavsiye olunur.

Aşağıda link verdiğimiz Resmi Gazetenin 8. maddesi b) TESK kalfalık belgesi veya Bakanlıkça kabul edilmiş başka bir meslek kuruluşunca verilmiş kalfalık belgesi sahibi olup, mesleği ile ilgili işlerde en az beş yıl süreyle çalışmış olduğunu belgelendirenlerden odaca düzenlenecek ustalık sınavında başarılı olanlara sınav sonucunda, TESK ustalık belgesi verilir.

Geçici 1. madde (2) sinde ise Verilmiş Olan MESLEKİ BELGELERİN

(2) Bu Yönetmelik gereğince kapsama alınma tarihinden önce verilmiş olan mesleki belgeler, mesleğin kapsama alınmasından sonra 3308 sayılı Kanun hükümleri gereğince doğrudan değiştirilir.Mevzuat >> Genelgeler >> 2009 Yılı >> 056 Nolu Genelge 03.09.2009 (Mesleğin Kapsama Alınması)EĞİTİM VE PLANLAMA MÜDÜRLÜĞÜ

            Türkiye Kahveciler ve Kıraathaneciler Büfeciler Federasyonu tarafından Konfederasyonumuza gönderilen 21/08/2009 tarih ve 2009/229 sayılı yazıda İnternet Kafe İşletmeciliği mesleğinin 3308 sayılı Meslek Eğitimi Kanununun çıraklık eğitimi uygulaması  kapsamına alınması talep edilmektedir.

Konfederasyonumuzca bu konuda değerlendirme yapabilmek  ve gerekirse konunun Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğüne  aktarılması için alt teşkilat birimlerimizin görüşlerine ihtiyaç duyulmaktadır.  

Bu bağlamda belirtilen meslek dalında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların  bağlı bulunduğu odaların da görüşleri alınarak, İnternet Kafe İşletmeciliği meslek dalının çıraklık eğitimi uygulama kapsamına alınması konusundaki görüşlerinizin 25 Eylül 2009 tarihine kadar Konfederasyonumuza iletilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz. 

 

Naci SULKALAR

Bendevi PALANDÖKEN

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN
 Haber: Selahattin SAYAR

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 9


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye