Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 505
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3725748 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 AİKO TTNET reklamlarına dur dedi

Internet Son günlerde televizyon ekranlarında sıkça görmeye başladığımız TTNet reklamı, kısa adı AİKO olan Ankara İnternet Kafeciler Esnaf Odası Başkanlığı tarafından durdurulmak isteniyor. Reklam filminde evde internet kullanımının TTNet tarafından düzenlenen yeni bir kampanya ile ayda 3 TL'ye mümkün olabileceği mesajı verilmektedir. Söz konusu mesaj tüketicilere evde ve ev dışında internet kullanılması durumunun mizahi bir şekilde karşılaştırılması ile aktarılmaktadır.

Reklam filminde anne tarafından söylenen "hem ayrıca çocuğumun ne işi var internet kafelerde?" ifadeleri ile ev dışı ortam olarak internet kafeler hedef alınmıştır. Bu ifadenin tüketicilerce ve özellikle internet kafe işletmecilerince internet kafelerin gidilmemesi gereken yerler olduğu şeklinde algılanacağı düşünülmüştür.

Bir ürünün veya hizmetin farklı olan özelliğinin ve/veya avantajının tüketiciye bir alternatif olarak sunulmasında bir sakınca bulunmamaktadır, ancak Özdenetim Esasları'nın "Kötüleme" başlıklı maddesine göre bunun bir başka ürün/hizmet gruplarının kullanımının engellenmeden yapılması gerekmektedir. TTNet "Ayda 3 TL'ye internet" reklam filminde yer alan "hem ayrıca çocuğumun ne işi var internet kafelerde?" ifadesi internet kafelerin tercih edilmemesi gereken yerler yönünde bir anlatım taşıdığından Özdenetim Esasları'nın "Kötüleme" başlıklı maddesine aykırı nitelikte görülmüştür.

Kurul görüşü reklam veren ve medyaya iletilmiş, TTNet "Ayda 3 TL'ye internet" reklam filminde gerekli düzeltmeler yapılmadıkça bu hali ile yayınlanmaması istenmiştir. 17 Temmuz Cumartesi günü itibariyle reklam filminde gerekli düzeltmelerin yapılmış veya yayınının durdurulmuş olması gerekmektedir. Aksi taktirde reklam filminin yayınının durdurulması için medyaya 19 Temmuz Pazartesi günü yazı gönderileceği bildirilmiştir.Haber: Selahattin Sayar

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye