Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 505
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3725732 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Samsun'da İnternet Kafe denetimleri tamamlandı

Internet Samsun'un İlkadım ilçesinde kaymakamlık talimatları doğrultusunda yaklaşık 100 internet kafenin denetimleri tamamlandı. İnternet'in baş döndürücü bir şekilde hayatın her alanında yerini alarak ülkelerin ve insanların hayatına hızla girişiyle birlikte, internet olgusunun Türkiye'de yansımalarından biri olan sayıları her geçen gün artan internet kafelere yönelik denetimler sürüyor.

İlkadım ilçesinde çocukları ve gençlerimizin sosyal, psikolojik gelişiminde etkisini gün geçtikçe artıran, sayıları 100'ü aşan internet kafelerin denetimine büyük önem verilirken, kaymakam Zafer Orhan'ın talimatları üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlkadım Belediyesi'nden uzmanların katılımıyla oluşturulan komisyon ilçedeki kafelerin denetimlerini tamamdı. İnternet kafelerin, ailelerin çocuklarını rahatça bırakabilecekleri yerler haline getirilmesini, gençlerin daha temiz ve daha iyi imkanlara sahip sosyal bir ortama kavuşmasının amaçlandığı denetimlerde işyeri ruhsatı, güvenlik, uygunsuz sitelerin filtrelenmesi, yaş sınırına dikkat edilmesi konuları incelendi.

Denetimlerde işletmeciler yaş sınırı konusunda uyarılarak, 12 yaşından küçüklerin ancak yanlarında velileriyle internet kafelere girebileceği, yasal çerçevede belirlenen tedbirleri almayan işyerlerinin kapatmaya kadar varacak cezalarla karşı karşıya kalabilecekleri hatırlatıldı.

İlkadım Kaymakamı Zafer Orhan, "İnternet kafelerin denetiminin sıklıkla yapılacağını ve çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde etkisini gün geçtikçe artıran internet kafelerin daha güvenilir, daha nezih yerler haline gelmesi yolunda çalışmalar devam edecek. Anne ve babaların da çocukların gözetim ve korunmasında gerektiğini" dedi.
Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.05 Saniye