Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 505
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3725823 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Google Street View ile her yer elinizin altında

E-yaşam Google hizmeti, Google Street View artık Türkiye' de ki kullanıcıları için de açıldı. Bundan böyle Türkiye' de merak ettiğiniz bir çok yeri bu hizmet ile görebileceksiniz. Dünyanın bir çok ülkesinde kullanılan Google Street View, 360 derece fotoğraflardan oluşan bir hizmet. Google bu hizmet için çalışanlarını dünyanın bir çok ülkesine gönderiyor ve çalışanlar sokak sokak gezerek çektikleri görüntüleri Google' a ulaştırıyor. Google Street View hizmetine giriş yapan kullanıcılar, arama bölümüne istedikleri yeri yazarak merak ettikleri görüntüleri ulaşabiliyor.

Sokak sokak gezebiliyorsunuz...

Her gün milyonlarca ziyaretçi alan ve Google'ın en çok kullanıcısına sahip servisi Google Maps'in beklenen Street View Türkçe adıyla Sokak Görünümü özelliği Türkiye'ye geldi. Böylelikle Google Maps kullanıcıları bundan sonra Türkiye'de yaklaşık 70 il ve yüzlerce ilçeyi net bir biçimde takip edebilecek.

Google Maps Street View (Google Haritalar Sokak Görünüm) özelliği Türkiye'ye geldi. Peki Google Maps Street View ne işe yarar, nasıl kullanılır? İşte bu soruların yanıtı...

Google Maps’ın Street View özelliği, Google’ın bu amaç doğrultusunda hizmete aldığı otomobillerinin üstüne takılan kameralar aracılığıyla çekilen fotoğrafların birleştirilmesiyle elde ediliyor.Google Maps Street View özelliği sayesinde haritada yer alan herhangi bir sokakta yürüyormuş gibi konum alabilmek mümkün. Sokakları gezmenizi sağlayan Street View özelliği, özellikle gidilen yerde ne ile karşılaşacağını bilmeyen insanlar için de büyük fırsat.

Google’ın bu hizmeti için Street View Trekker (Sokak Görünümü Yürüyüşçüleri) 18kg ağırlığı bulunan 15 kameralı bir çantayla tek tek sokaklarda dolaşıyor. ABD’de kamera takılı araçlarla da kaydedilen görüntüler, Türkiye’de olduğu gibi dünyanın birçok yerinde de bu yürüyüşçüler sayesinde çekiliyor.

Google Maps Street View ne işe yarar?

Street View ile dünyanın önemli noktalarını ve doğa harikalarını keşfedin, müzeler, arenalar, restoranlar ve küçük işletmeler gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. En küçük ayrıntıların yer aldığı Google Maps Street View sayesinde görmek istediğiniz her yer elinizin altında...

Street View nasıl kullanılır?

Google Maps Street View özelliğini kullanabilmek için, Google Maps’ta aradığınız adresi yazdıktan sonra sağ altta yer alan insan simgesine tıklayınca Google’ın kaydettiği sokak ve caddeler maviye boyanıyor. Mavi yollar gezip görebileceğiniz yerler anlamına geliyor. Buradan oklar yardımıyla istediğiniz sokağa girip çıkabiliyorsunuz. Öte yandan Street View özelliğinden bilgisayar kullanıcılarının yanında Apple ve Android kullanıcıları da yararlanabiliyor.

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla E-yaşam
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: E-yaşam:
Türkiye Bilişim Derneği'nin 6. Şubesi Samsun'da kuruldu


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

E-yaşamTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye