Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 488
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3707811 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Hızlı internet isteriz sayın Bakanım

Internet Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın himayesindeki toplantıya, Turkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telekom Genel Müdürleri katıldı. İnternet medyası eğitimi gören Üniversiteli gençlerin izlediği toplantılar, Ceylan Otel’de yapıldı. İnternet günleri başladı. İnternet Medyası Derneği’nin düzenlediği "İnternet Günleri" sektörün bütün isimlerini biraraya getirdi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın himayesindeki toplantıya, Turkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telekom Genel Müdürleri katıldı. İnternet medyası eğitimi gören Üniversiteli gençlerin izlediği toplantılar, Ceylan Otel’de yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İnternet Medyası Derneği Başkanı Hadi Özışık yaptı. Özışık, internet camiasına çeki düzen verecek yasal düzenlemeyi gündeme getirdi.

’Biz çoktan büyüdük’ diyen Özışık, internetin öneminin artık daha iye kavranması gerektiğine dikkat çekti.

İNTERNETİN BAKANI

’İnternetin Bakanı’ lakabını alan Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ’internet çağın icadı’ diyerek sözlerine başladı. Bakan, ’Çok farklı bir amaçla ortaya çıkan internet aradan geçen süre içinde vazgeçilmez oldu. Işık hızı ile gelişen bu sektöre ayak uyduracak yasal düzenlemeleri yapmak gerekiyor’ dedi.


“HIZLI İNTERNET TALEBİ”
Bakan Yıldırım çağın iletişim aracı olan internetin hızlı gelişimine Anadolu’dan ilginç bir örnek verdi. Eskiden yol istemek için önünün kesildiğini belirten Bakan Yıldırım, "Artık vatandaş bizim evdeki internet hızlı çekmiyor bakanım’ diye şikayet ediyorlar" dedi.SANAL KULLANICI ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Bakan Yıldırım’ın verdiği bilgilere göre, Türkiye Avrupa’da bilgisayar satışında yedinci sıraya çıktı. Sadece bir yıl içinde 2 milyon 790 bin bilgisayar satıldı. Türkiye’deki bilgisayar sayısı toplamda 8 milyona ulaştı.

İnternet kullanıcıları da çığ gibi büyüyor. 2003 yılında 6 milyonu zor bulan bu rakam, 2007 yılında 20 milyona ulaştı.

İNTERNET NANE LİMON GİBİ

İnternetin büyük faydaları olduğunu belirten Bakan Yıldırım, "çaya çorbaya nane-limon neyse bizim için internet de o... Biz nane-limon ile şifa alırız. İnternetin şifası da var yan tesiri de" dedi.

İnternetin suç aleti olarak kullanılmasına izin vermeyeceklerini belirten Bakan Yıldırım, "Zaptı rapta soyunmadık" deyip ekledi; "Her şey de geç kalırız. Bu sefer geç kalmayalım erken davranalım dedik ve yola çıktık. Niyetimiz özgürlükleri kısıtlamak değil, internet üzerinden işlenen suçlara karşı sansürdür. Özgürlük ile güvenlik arasına sıkıştırmak gibi bir düşüncemiz olmadı" dedi.

İnternet Medyası Derneği’nin hazırladığı kanun taslağına da değinen Bakan Yıldırım, "Hadi bey merak etme senin kanunun da çıkacak. Basın kanunun da değişiklik yapılması gerektiğini söylediler, biz de o değişikliği yapacağız" sözünü verdi. Bakan Yıldırım, "Nice internet günlerinde buluşmak dileğiyle" deyip konuşmasını noktaladı.

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye