Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 406
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3699962 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Samsun'daki İnternet Kafeler sınavı geçti

Internet Samsun'da polis tarafından internet kafelerde yapılan denetimlerde, kafelerin birçoğunun ilgili yönetmeliğe uyduğu, filtreleme programlarının kurulduğu ve bilgisayar kullanıcılarının gayri ahlaki sitelere girişinin engellediği belirlendi. Özellikle hafta içi 08-18 saatleri arasında ilk ve orta öğretim öğrencilerinin eğitim öğretimin olduğu dönemlerde okul kıyafetleriyle alınmadığı gözlemlendi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü polislerinin katılımıyla gerçekleşen internet kafe denetimlerinde, kafeler alınan kararların uygulanması bakımından temiz çıktı. Polisin yaptığı uygulamada, özellikle gençlerin şiddet, terör, pornografi ve kumar alışkanlığını özendiren, alkol ve uyuşturucuyu teşvik eden sitelerin kullanımının önlenmesi amaçlandı. Kafe sahiplerinin yasa ve yönetmeliklere uyması sevindirici bulundu.

Samsun Emniyet Müdür Yardımcısı Ünal Uysal, internet kafelere yapılan denetimlerin süreceğini ve kesinlikle kanun dışı uygulamalara müsamaha gösterilmeyeceğini belirterek, "Valiliğin aldığı karar doğrultusunda, İnternet Kafelerde şikayete konu olabilecek mail gönderme işlemini kimin yaptığının belirlenmesi için bütün kafelerin giriş ve çıkışlarında kamera sistemi olacak. Kullanıcının hangi bilgisayarı hangi saatlerde kullandığı en az 3 ay, kamera kayıtları ise en az bir hafta muhafaza edilecek. 12 yaşından küçük çocuklar ebeveynleri olmadan kafelere alınmayacak. Yasadışı sitelere girilmesi filtreleme programıyla engellenecek" dedi.

Ayrıca ilk ve orta öğretim okullarının yaz tatiline girdiği bu günlerde bu tür denetimlerin aralıksız devam edeceği, Belediye Zabıta Ekiplerinin özellikle İnternet Kafe ve Kafeterya gibi umuma açık yerleri havalandırma, temizlik ve hijyen konusunda sıkı kontrollere tabi tutacakları bildirildi.

Samsun merkezde denetlenen kafelerin hemen hepsinin ilgili yasalara uyduğu görülürken, ilçelerle birlikte ilde bulunan 449 kafenin sahiplerinin aynı hassasiyeti göstermesi istendi.

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye