Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 487
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3707844 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 İnternet kullanımının artması ve güvenlik önlemleri

Internet Günümüzde Internet’in etkin bir şekilde kullanılması, bilgi teknolojileri stratejilerinin Internet üzerine kurulması, kurumların dünyanın her tarafından erişilebilir hale gelmesini sağlarken güvenlik tehditlerini de beraberinde getirmiş durumda. İş süreçlerinin Internet ortamına taşınması, şirket bilgilerinin çalışanlardan müşterilere kadar çok daha büyük bir kitleye açılmasıyla birlikte artık şirketler için ticari ve entelektüel sermaye olarak görülen kurumsal bilginin de korunması ihtiyacı her geçen gün biraz daha artıyor.

Ayrıca şirketlerin yerel alan, geniş alan ve iç/dış ağ diye tanımlanan bölgeleri dışında güvenliklerini sağlamaları gereken farklı noktalar da söz konusu. Diğer yandan Türkiye’de ve dünyada ADSL kullanımının artması, cep telefonu ve mobil cihazların yaygınlaşması dolayısıyla mobil cihazlara da yönelen virüs saldırıları da düşünüldüğünde sorun yaşanma ihtimalini daha çok artırıyor. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda kurum ve kuruluşlar için ortaya çıkan bilgi güvenliği ihtiyacı, her geçen gün güvenlik pazarını da değişime ve gelişime zorluyor. Kurumlar, fiziksel ve elektronik bilgi güvenliği için erişim yetkilendirme, kimlik tanıma, kimlik yönetimi, saldırı tespit ve önleme gibi sistemlere ihtiyaç duyuyor.

Uzmanlara göre, bu nedenle önümüzdeki dönemde şirket ve kurumlarda güvenlik bilinci daha da artacak ve buna bağlı olarak bugüne kadar lüks görülen güvenlik yatırımları da giderek artan bir ivme kazanacak. Şirket ve kurumlarda uluslararası güvenlik standartlarına uyum konusunda uygulamalar artacak. Bu değişim sürecinde yeni teknolojiler önem kazanacak. Bunların başlıcalarından biri olan e-imza ise güvenlik pazarının etkin uygulamalarından biri olarak yaygınlaşacak.

 Haber: Yeşim Çinioğlu

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.05 Saniye