Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 505
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3725794 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Korsan oyun ve yazılımlara dikkat edin!

Oyunlar Korsan bir oyun indirdiğinizde, arkadaşınızın CD ya da DVD'sini kopyaladığınızda veya bir sokak satıcısından kopya yazılım satın aldığınızda, başlangıçta birkaç YTL kâr edebilirsiniz. Ancak iyice hesaplarsanız, korsan yazılım kullanmanın gerçek maliyetinin ne kadar büyük olduğunu anlayacaksınız. Korsan yazılım bazı ciddi riskler taşır. Son raporlara göre, korsan yazılım sunan web sitelerinin % 25’i bilgisayarınıza aynı zamanda virüs, bilgisayarınıza zarar veren trojan veya casus yazılımlar da kurabiliyor. Tüm bunlardan sizin haberiniz olmuyor. Web üzerinden indirilen şifre üreticileri ve şifre kırıcıların % 59’u kötü niyetli veya istenmeyen yazılımlar içermektedir.

Korsan yazılımlarla taşınan istenmeyen kodlar bütün sisteminize yayılabilir"ve güvenlik açıklarının oluşmasına ve performansın yavaşlamasına neden olur. Korsan yazılım satan web sitelerinden, teknik bir sorun yaşamanız"durumunda destek alamazsınız.

Yararlandığınız teknolojinin korunmasına yardımcı olun.

Orijinal yazılım ve oyunları almaya özen gösterdiğinizde, sadece sisteminizi korumakla kalmaz, aynı zamanda fikri hakları da korumuş olursunuz. Oyun ve yazılımları sömüren sahtecilerden biri olmaktansa, onları üreten tasarımcıları destekleyen biri olarak, ileri teknoloji endüstrisini, daha yenilikçi ve yaratıcı yazılımlar yaratabilecek daha yetenekli kişileri işe almaya teşvik etmiş olursunuz.

Bir dahaki sefere ucuz bir korsan yazılım satın alırken, sisteminizi, güvenliğinizi ve toplumunuzu bekleyen gizli masrafları hatırlayın. Sonra kendi kendinize şunu sorun; “Korsan oyun, gerçekten oynamaya değer mi?”


Yazılım Alırken Dikkatli Olun

Yasal olmayan yazılımlarla ilgili uyarı işaretlerine dikkat edin. Doğru olamayacak kadar cazip" fiyatlar - en seçkin noktalardaki önde gelen PC perakende satış mağazalarıyla fiyatları karşılaştırın - yasal olamayacak kadar düşük mü? Şüpheli teslimat ve/veya ödeme yöntemleri. Perakende ürünler renkli perakende kutular yerine yalnızca CD kutular içinde dağıtılır. "Yalnızca yeni bir PC ile dağıtılmak için" veya "Yalnızca lisanslı müşteriler için özel CD" gibi işlemi açıklamayan bir ifade içeren ürünler.

Unutmayın

Almadan önce kontrol edin (bilgi için akıllı İnternet Alışverişi ile ilgili ipuçları aşağıda verilmiştir) Satın alma işlemini belgeleyen bir makbuz veya fatura alın ve bunu güvenli bir yerde saklayın İade politikası ve garanti kapsamı konusunda bilgi alın.

Paketin orijinal olup olmadığını kontrol edin İnternette akıllı alışveriş yapmak için ipuçları İnternet'te alışveriş yaparken bilinçli olmak çok şey fark ettirebilir. İnternet işletmeleri ve İnternet açık artırmaları yoluyla sahte yazılım almak mümkündür.

Herkesin sizin kadar dürüst olmadığını bilin. İnternet'i takip ederek, İnternet işletmeleri ve açık artırmalar yoluyla satılan yazılımın büyük bir kısmının sahte veya bir şekilde yasa dışı olduğunu öğrendik.

Firmanın tam adresini ve telefon numaralarını alın. İşlem yapıldıktan sonra irtibat için kimliğini, tam firma adını açıklamak veya gerçek bir adres ve telefon numarası vermek istemeyen firma veya kişilerle iş yapmaktan kaçının. İade, servis ve garanti politikaları hakkında her zaman ayrıntılı, tam bilgi alın. Politikaları hakkında yeterli veya tatmin edici olmayan bilgi veren online dağıtıcılardan alışveriş yapmayın.

Kayıtları saklayın. E-posta onayları, faturalar, makbuzlar, vs. gibi bilgilerin yanı sıra sayfaları sırasıyla basın ve güvenli bir yerde saklayın. Ürün fiyatlarını kontrol edin. Fiyatlar "doğru olmayacak kadar cazip" görünüyorsa, muhtemelen yasal değildir. Kontrol etmek için, önde gelen bir başka perakende PC satış mağazasındaki fiyatlarla aynı yazılım programının perakende satış fiyatını kontrol edin. Fiyat düşükse herhangi bir sorun olmayabilir, ancak çok düşükse dikkatli olun. Yazılım yayımcılarıyla özel anlaşmalar, "gri pazar", envanter stoklarının eritilmesi veya iflas satışları yoluyla firmanın bir başka firma tarafından satın alınması gibi olağan dışı envanter açıklamaları yapan online dağıtıcılara karşı dikkatli olun. Sahtekarlar, müşterilerini stok fazlası olan veya indirim yapılması gereken orijinal ürünler aldıklarına inandırmak için genellikle bu tür ifadeler kullanırlar.

2 veya daha fazla PC için yazılım alma İki veya daha fazla PC'si olan firmalar için Microsoft toplu lisans programları birçok avantaj sunuyor:

Paradan tasarruf

Toplu lisans, uygun maliyetli bir seçenektir ve toplu aldığınızda oldukça önemli indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Esnek yükseltme seçenekleri

Her türlü program, departmanlar veya kuruluşlar genelinde kolay standardizasyon olanağı sunan bir yükseltme seçeneği içermektedir. Bu seçenekler, ister yeni sürüm yayınlandığında ister uzun yıllar sonra firmanızın ihtiyacı olduğunda yükseltme yapmanıza olanak sağlıyor.

Yönetimi kolay

Satın almaların onaylanması yazılım lisanslarının, bakım ve desteğin yönetimini tek bir merkezden gerçekleştiriyor ve basitleştiriyor; yasal bir şekilde faaliyet göstermenize yardımcı oluyor.

Yeniden sipariş vermesi kolay

Size ait bilgilerin tümü saklanacaktır. Böylece yeniden sipariş verme işlemi daha kolay bir süreç haline gelecektir.

Programa bağlılığın sağlayacağı daha fazla değer Bir lisans programına ne kadar bağlı kalırsanız size sağlayacağı avantajlar o kadar artar.

Microsoft Lisanlama alıcıların ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere tasarlanmış çeşitli programlar içermektedir. Bu programların hepsi, müşterilere tutarlı hüküm ve koşullar sunmanın yanı sıra Microsoft yazılım uygulamalarının satın alınması, yükseltilmesi, bakımı ve yönetimiyle ilgili maliyetleri azaltmak amacıyla tasarlanmıştır.

Küçük-orta ölçekli işletmeler (2-500 PC)Microsoft Open Licence, yazılım lisanslarını kaydetmek için en az 2 PC'si bulunan küçük ve orta ölçekli işletmeler için en uygun seçenektir. Bu seçenek, yazılımın satın alınması, yükseltilmesi, bakımı ve yönetimiyle ilgili maliyetleri azaltmak amacıyla tasarlanmış bir toplu lisans programıdır Daha fazla bilgi için burayı tıklatın.

Büyük işletmeler için (500+ masaüstü bilgisayar) Microsoft Select 5.0, müşterilerinizin ihtiyacı olan Microsoft ürün lisansları için firmalarınıza kademeli, toplu bir indirim sunuyor. Bir ürün kategorisindeki toplam iki yıllık lisans satın alım tahmini tarafından belirlenen fiyat seviyesini seçin. Daha fazla bilgi için burayı tıklatın. Microsoft Enterprise Agreement 5.0, firmanızda 500 veya daha fazla masaüstü bilgisayar kullanılıyorsa ve Microsoft kurumsal platform ürünlerinin tümü veya bir kısmının standart olarak belirlenmesi amaçlanıyorsa Microsoft yazılımını almayı kolaylaştırıyor. Anlaşmanın süresi, üç yıllıktır. Ancak dördüncü yıla uzatmayı da içermektedir.

Eğitim Lisansı Anlaşmaları

Üniversite, kolej ve okullardaki personel ve öğrenciler için özel olarak tasarlanmış lisans programlarının ayrıntıları hakkında bilgi almak için www.microsoft.com/turkiye adresini ziyaret edin.

 Kaynak: Microsoft Türkiye

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Oyunlar
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Oyunlar:
Samsun Büro-Memursen Bowling Turnuvası düzenledi


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Tüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.05 Saniye