Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 488
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3707808 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 En pahalı internet Türkiye'de kullanılıyor

Internet Türk Telekom'un yeni aboneden 14 YTL eski aboneden 29 YTL alınması uygulamasına son vermesi gerektiğini kaydeden Tüketiciler Birliği Konya Şubesi Başkan Vekili Mustafa Dinç, internetin dünya ölçeğinde makul fiyatlara çekilmesi gerektiğine işaret etti. Dinç, OECD'nin son raporunda da Türk tüketicisinin dünyanın en pahalı internet erişimini kullanan tüketici olduğunu, Türk Telekom'un ise en pahalı ADSL sağlayıcısı olduğunun görüldüğünü belirtti.

Dinç, "Telekom Genel Müdürü Paul Donny artık kendisini tüketici, yargı, rakipleri ve yatırımcı ortakları karşısında zor duruma düşüren akıl hocalarını değiştirmeli, Tüketiciler Birliği'nin görüşünü almadan tarife ve uygulama yapma hatasından kurtulmalıdır" diye konuştu.

TTnet'in ''Yaz Fırtınası'' adını verdiği ADSL kampanyası hakkında Rekabet Kurulu'nun verdiği durdurma kararını değerlendiren Tüketiciler Birliği, ''Attığı her adım yargıdan dönen, tüketiciyi kızdıran, rakipleri isyan ettiren Türk Telekom akıl hocalarını artık değiştirmelidir'' açıklamasını yaptı.

Tüketiciler Birliği Konya Şubesi Başkan Vekili Mustafa Dinç, Türk Telekom'un ADSL ücretlerinde yüzde 50 indirime giderek, söz konusu kampanyayı ''Yaz Fırtınası'' adı altında tüketicilere sunduğunu anımsattı.

Türk Telekom'un dünyanın en pahalı tarifesini uyguladığını söyleyen Dinç, Türk Telekom'un müşteri kazanmak amacıyla fiyatlarda indirime gittiğini ve hediye modem vaat ettiğini kaydetti. Türk Telekom'un piyasadaki tekel ve hakim durumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle rakipleri tarafından Rekabet Kurumu'na şikayet edildiğini anlatan Dinç, Rekabet Kurumu'nun Türk Telekom'un ''Yaz Fırtınası'' ve maliyetinin altında olan bütün kampanyaları durdurduğunu ifade etti. Dinç, ''Toptan fiyatın yüzde 32 altında bir fiyatla rakiplerini de piyasadan silerek tekel konumunu güçlendirmek isteyen Türk Telekom artık duvara tosladığının farkına varmalıdır. 'Yolunu bulma' operasyonu Rekabet Kurumu tarafından şimdiye kadar pek görülmeyen ihtiyati tedbir uygulaması ile durdurulmuştur'' dedi.

 Kaynak: (ANKA)

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.05 Saniye