Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 488
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3707820 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 Nevzat İspirli'den öğrencilere uyarı!

Internet Samsun Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, okullarda verilen araştırma konularının internet üzerinden 'kopyala yapıştır' şeklinden olmaması gerektiğini, çocukların internet kafelere yönlendirilmeyip derslerini okullarda bulunan bilgisayar sınıflarında yapılmasının gerektiğini söyledi. Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından okullarda görülen bazı eksikliklerin düzeltilmesi yönünde okul müdürlerine talimat veren Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, internette ders araştırması ve özellikle okul öncesi eğitimde öğrencilere yüklü miktarlarda fotokopi verildiği, bununda kırtasiyelerde fotokopi çekiminin yüklü miktarda maddi külfet getirdiği konusunda kendilerine bilgi ulaştığını kaydetti.

Gerekli önlemler alınacak

Bilgiler doğrultusunda gerekli önlemlerin alınması için okul müdürlerine ve ilgili şube müdürlerine talimatların verildiğini vurgulayan İspirli, doğru ve hedefine ulaşan çalışmalar yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti. Öğrencilere verilen araştırma derslerinin, internet üzerinde arama motoruyla tarattırılarak hiç okunmadan, incelemeden 'kopyala yapıştır' şeklinde hazırlandığı bilgisini aldıklarını ifade eden İspirli, "Araştırma dersleri hedefine ulaşmalıdır. Öğrenci hazırcılığa alıştırılmamalıdır. İnternet üzerinden konuyu bulup hiç okumadan çıktısını alarak öğretmenine verdiği görülmektedir. Bu uygulama tamamen yanlıştır. Öğrenci konuyu okumalı, anlamalı ve çeşitli bilgilerle geliştirilmelidir.

Bu konuda gerekli önlemler alınacaktır. Öğrencilerin internet üzerindeki ders konuları için internet kafelere yönlendirilmesini de uygun bulmuyoruz. Hemen hemen bütün okullarımızda bilgisayar sınıfları bulunmaktadır. Öğrenciler bu sınıflara yönlendirilmeli ve dersini burada yapması sağlanmalıdır. Evinde interneti olan öğrenciler, araştırması zaten yapmaktadır ama olmayan öğrencilerimizin internet kafelerde vakit geçirmesi uygun değil" dedi.

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye