Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 709
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 3517959 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

 PKK içerikli sitelere sanal operasyon

Internet Hükümet, televizyon haberlerinin ardından internette terör propagandasına yönelik yayın, haber ve görüntülerin engellenmesi için harekete geçti. Hükümet, Hakkari Dağlıca'daki çatışma sonrasında rehin alınan 8 askerin görüntülerinin PKK yanlısı internet sitelerinde propaganda amacıyla kullanması üzerine, sanal alemi yakın markaja aldı. Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Kurumu aracılığı ile TİB'e talimat vererek, PKK yanlısı internet sitelerinin tespit edilmesi ve yayınlarının engellenmesini istedi. TİB bu kapsamda öncelikle video paylaşım sitesi Youtube'a eklenen rehin Türk askerlerine ilişkin görüntülerin kaldırılması için girişimde bulundu.

Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na video paylaşım sitesi Youtube'da yayınlanan Hakkari'deki terör saldırıları sonrasında Türk askerini rencide edecek görüntülerin engellenmesi talimatı verdi. Bünyesinde kurulan İnternet Güvenliği Başkanlığı'na da barındıran TİB, Youtube yönetimi ile temasa geçerek olayla ilgili görüntü ve seslerin yayından kaldırılmasını istedi.


Hakkari'nin Dağlıca bölgesine yapılan terör saldırılarının ardından PKK yanlısı yayın yapan internet sitelerine erişim de zorlaştırıldı. Terör örgütünün propagandasını yapan ve toplumda infiale neden olacak yayınların durdurulması, yurt dışından yayın yaptığı için durdurulamayan internet sitelerine erişimin engellenmesi için çalışma başlatıldı.

REHİN ASKERLER

Ulaştırma Bakanlığı, terör örgütü PKK'ya sanal alemde savaş açtı. Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan, (TİB) PKK'nın rehin aldığı askerlerin görüntülerinin video paylaşım sitesi Youtube'da yayınlanmasının önüne geçmesini istedi.

Hükümet, televizyon haberlerinin ardından internette terör propagandasına yönelik yayın, haber ve görüntülerin engellenmesi için harekete geçti. Hükümet, Hakkari Dağlıca'daki çatışma sonrasında rehin alınan 8 askerin görüntülerinin PKK yanlısı internet sitelerinde propaganda amacıyla kullanması üzerine, sanal alemi yakın markaja aldı.

TERÖR SİTELERİ TEK TEK KARARTILIYOR

Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Kurumu aracılığı ile TİB'e talimat vererek, PKK yanlısı internet sitelerinin tespit edilmesi ve yayınlarının engellenmesini istedi. TİB bu kapsamda öncelikle video paylaşım sitesi Youtube'a eklenen rehin Türk askerlerine ilişkin görüntülerin kaldırılması için girişimde bulundu.

Hakkari'nin Dağlıca bölgesine yapılan terör saldırılarının ardından TİB, PKK yanlısı yayın yapan internet sitelerine erişimi de zorlaştırdı. Terör örgütünün propagandasını yapan ve toplumda infiale neden olacak yayınların durdurulması, yurt dışından yayın yaptığı için durdurulamayan internet sitelerine erişimin engellenmesi için çalışma başlatıldı.

Copyright © Klasinternet.NET

 
     İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Internet
· Tüm kategorilerde haber ara


En çok okunan haber: Internet:
Samsun'da polis internet kafe denetimi yapabiliyor


www.klasbilgisayar.com

     Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


     Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder


İlgili Konular

InternetTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.03 Saniye