Samsun'da İnternet Kafe denetimleri tamamlandı
Tarih: 12.11.2011 Saat: 10:24
Konu: Internet


Samsun'un İlkadım ilçesinde kaymakamlık talimatları doğrultusunda yaklaşık 100 internet kafenin denetimleri tamamlandı. İnternet'in baş döndürücü bir şekilde hayatın her alanında yerini alarak ülkelerin ve insanların hayatına hızla girişiyle birlikte, internet olgusunun Türkiye'de yansımalarından biri olan sayıları her geçen gün artan internet kafelere yönelik denetimler sürüyor.

İlkadım ilçesinde çocukları ve gençlerimizin sosyal, psikolojik gelişiminde etkisini gün geçtikçe artıran, sayıları 100'ü aşan internet kafelerin denetimine büyük önem verilirken, kaymakam Zafer Orhan'ın talimatları üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlkadım Belediyesi'nden uzmanların katılımıyla oluşturulan komisyon ilçedeki kafelerin denetimlerini tamamdı. İnternet kafelerin, ailelerin çocuklarını rahatça bırakabilecekleri yerler haline getirilmesini, gençlerin daha temiz ve daha iyi imkanlara sahip sosyal bir ortama kavuşmasının amaçlandığı denetimlerde işyeri ruhsatı, güvenlik, uygunsuz sitelerin filtrelenmesi, yaş sınırına dikkat edilmesi konuları incelendi.

Denetimlerde işletmeciler yaş sınırı konusunda uyarılarak, 12 yaşından küçüklerin ancak yanlarında velileriyle internet kafelere girebileceği, yasal çerçevede belirlenen tedbirleri almayan işyerlerinin kapatmaya kadar varacak cezalarla karşı karşıya kalabilecekleri hatırlatıldı.

İlkadım Kaymakamı Zafer Orhan, "İnternet kafelerin denetiminin sıklıkla yapılacağını ve çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde etkisini gün geçtikçe artıran internet kafelerin daha güvenilir, daha nezih yerler haline gelmesi yolunda çalışmalar devam edecek. Anne ve babaların da çocukların gözetim ve korunmasında gerektiğini" dedi.
Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=148