Polis çocukları uyardı: İnternete Dikkat!
Tarih: 15.01.2012 Saat: 10:57
Konu: Internet


Samsun Emniyet Müdürlüğü okullarda öğrencilere verilen seminerde, internetin zararlarından korunma yollarını anlattı ve "Tanımadığınız kişilerin arkadaşlık teklifini kabul etme" dedi. Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından okullarda öğrencilere verilen seminerde, internetin zararlarından korunma yolları anlatıldı. Öğrencilere "Tanımadığınız kişilerin arkadaşlık teklifini asla kabul etmeyin" uyarısında bulunuldu.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Büro Amirliği, Bilgi Teknolojisi ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile ortaklaşa Gülizar-Hasan Yılmaz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde ve İstiklal İlköğretim Okulu'nda öğrencilere yönelik "Sosyal Ağlar, Güvenli ve Etkin İnternet Kullanımı" başlıklı seminer verildi.

Kişisel bilgilerinizi asla vermeyin

Bilişim Suçları Uzmanları Komiser Yardımcısı Kadir Şimşek, polis memuru Emrah Yıldırım ve İletişim Uzmanı Şahin Bayzan tarafından verilen seminerde öğrencilere, telefon numaraları, ev, okul ve iş adresi, doğum günü, TC numarası ve e-mail adreslerini herkesle paylaşmamaları uyarısında bulunuldu. Ayrıca, öğrencilere paylaştıkları gönderileri, aileleri ile ilgili bilgileri, ilişki durumunu, ilgilendikleri, dini inanç ve siyasi düşüncelerini, bulunduğu yeri ve kendilerine ait fotoğraf ve videoları istemedikleri kişilerle paylaşmamaları belirtildi.

Seminerde, tanımadığınız kişilerin arkadaşlık teklifini asla kabul edilmemesini isteyen uzmanlar, şifrelerin gizli tutulmaları ve güçlü şiflere oluşturulmasını istediler.Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=152