Samsun'da İnternet Kafe Denetim Komisyonu toplandı
Tarih: 18.04.2013 Saat: 21:20
Konu: Internet


Samsun İlkadım Kaymakamlığı İnternet Kafe Denetim Komisyonu toplandı. 18.04.2013 tarihinde İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu başkanlığında yapılan toplantıda İlçemiz sınırlarında bulunan Ticari amaçla toplu kullanım sağlayıcı İnternet Kafelerin denetlenmesi ile ilgili eğitim sunumu yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya İnternet Kafe Denetleme Komisyonu Başkanı Mustafa Karabiber ve Üye Musa Keleş, Üye Hüseyin Koç, Üye İbrahim Doğruoğlu, Üye Ender Gündoğdu, Üye Muhammed Canlı, üye Ayfer Aydın, Üye Uğur Kün, Üye Özcan Yılmaz ve Üye Erkan Bayraaktar'ın katılımı ile günümüzde bilgi teknolojilerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla İnternet Kafelerin hissedilebilir derecede maksimum seviyede kullanımının sağlanması yolunda gerekliliklerinin altı çizildi.

Bu bilinçle gençliği korumak, getirilen standartları uygulamak, şikâyet ve önerileri değerlendirmek için komisyon oluşturuldu. Oluşturulan komisyonun komisyon başkanının yönetiminde, denetim iş ve işlem süreçleri ile birlikte internet cafeler için projeler geliştirilerek internet okuryazarlığı, İnternet Kafeciliği gibi profesyonel bir anlayışla yapılmasının kararı alındı.

Komisyon Başkanı Mustafa Karabiber tarafından 01.11.2007 tarihli resmi gazetede yayınlanan toplu internet kullanım sağlayıcıları yönetmenliğine göre ticari amaçlı internet toplu kullanım sağlayıcı iş yeri internet cafe denetleme eğitim sunumu yapılmış olup yeni komisyonun çalışma şartları belirlenerek komisyon üyelerinin görüşleri alınıp değerlendirilmiştir. Narinoğlu yeni komisyona başarılar dileyerek toplantıya son verildi.Kaynak: www.ilkadim.gov.tr

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=158