İnternet Kafecilere Eğitim Semineri tamamlandı
Tarih: 23.04.2014 Saat: 18:41
Konu: Internet


İlkadım Kaymakamlığına bağlı ilgili kurumlarca, 01.11.2007 tarihli resmi gazetede yayınlanan Toplu İnternet Kullanım Sağlayıcıları Yönetmeliği gereği İlçede faaliyet gösteren internet kafe işletmecileri ve çalışanlarına yönelik eğitim verilmeye başlandı. İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları yönetmeliği gereği yılda 2 kere verilmesi gereken İnternet Kafe Eğitimlerine, 44 İnternet Kafe Sorumlusunun katılımı ile 14-17 Nisan tarihleri arasında İlkadım Kaymakamlığı Konferans Salonunda başlandı.

İnternet Kafe İşletmecileri Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını yapan İnternet Kafe Denetim Komisyonu Başkanı Mustafa Karabiber, İlkadım sınırları içerisinde hizmet veren 44 kafe sorumlusunun yılın ilk yarı eğitimine tabi tutulduğunu, İnternet Kafelere yapılan denetim sonuçlarında tespit edilen eksikliklerin giderildiği, yapılacak eğitim sonucunda internet kafe sorumlularının kullanıcılara destek verme noktasında ve internet iş ve işlem süreçleri noktasında faydalar sağlayacağını söyledi.

İnternet Kafe sahipleri ve çalışanlarına verilecek olan Eğitim Seminerinin ilk gününe katılan Kaymakamımız Narinoğlu, açılış konuşmasında "İlkadım ilçesinde faaliyet gösteren İnternet Kafe sorumluları eğitimine hoş geldiniz. Bilgi teknolojileri hayatın vazgeçilmez bir parçası oldu. Bu nedenle sizlerin faaliyet alanlarınızın da önemi arttı. İnternet kefelerin yerine yükümlülükleri 01.11.2014 tarihinde yayımlaman İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları hakkındaki yönetmelik hükümlerine göre yerine getirilmektedir. İnternet Kafeleri önemsiyoruz. Gençlerimizin ve kullanıcıların internet ile olan iş ve işlem süreçlerinin sağlıklı, güvenli olması noktasında çalışmalar yapmaktayız. Gençlerimizin en fazla vakit geçirdikleri sizin işyerlerinizde, siz işleteme sorumlularını onlara en faydalı olacak şekilde eğitmek istiyoruz. İnternet bağımlılıkları hakkında çalışmalar yaparak, siz işletmecileri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. İnternet haftasının kutlandığı şu günlerde böyle bir eğitimin verilmesinin, ilkadım sınırları içerisindeki internet kafeler ve buralardan faydalanan kullanıcılar için memnuniyet verici” dedi. Ve kursiyerlere başarılar diledi.

Ayrıca ilk eğitim gününe katılan İlkadım İlçe Emniyet Müdürü Yavuz, “İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak yönetmenlik gereği Emniyet ve asayiş yönünde iş yerlerinizde denetimler yapmaktayız.” dedi.

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=167