Çalınan bilgisayarınızdaki verileri koruyun
Tarih: 29.05.2007 Saat: 07:00
Konu: Bilişim Suçları


Her yıl yüzlercesi çalınan dizüsütü bilgisayarlardaki dosyaları, çalındıktan sonra korumak artık mümkün. Trend Micro, çalınan dizüstü bilgisayarlardaki dosyaları korumayı amaçlayan Remote File Lock (Uzaktan Dosya Kilitleme) özelliği sunuyor. Trend Micro'dan yapılan yazılı açıklama, her yıl yüz binlerce bilgisayarın çalındığı ifade edilerek, çalınan bilgisayarlardaki bilgilerin ise hırsızlar tarafından herhangi bir engelle karşılaşılmaksızın kullanılabildiği denildi.

Açıklamada,''Ta ki Trend Micro, PC-cillin ürününe Remote File Lock modülünü dahil edene dek. Başta antivirüs çözümleri olmak üzere bireysel ve kurumsal kullanıcılara yönelik bilgi güvenliği ürünleriyle tanınan Trend Micro, çalınan dizüstü bilgisayarlardaki dosyaları korumayı amaçlayan Remote File Lock (Uzaktan Dosya Kilitleme) özelliğini PC-cillin 2007 Internet Security ürününde standart olarak sunuyor.

Remote File Lock, dizüstü bilgisayarın kaybolması ya da çalınması durumunda, sabit disk üzerinde kayıtlı dosyaları koruyor. Kullanıcı, Remote File Lock'u aktive ederken, bilgisayar adı, şifre ve geçerli bir e-posta adresi belirliyor.

Yükleme tamamlanınca masaüstünde TrendSecure Vault isimli bir klasör beliriyor. Korunması istenen dosyalar bu klasörde gönderiliyor. Kaybolma ya da çalınma durumunda kullanıcı Trendsecure.com adresine girerek dosyalara erişimi kapatabiliyor.

 Kaynak: www.trendsecure.com

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=38