İnternet Kafeler Yönetmeliği salı günü açıklanıyor!
Tarih: 17.09.2007 Saat: 22:15
Konu: Internet


Yeni yönetmelik bu salı günü yayınlanıyor. Büyük ihtimalle Başbakanımız televizyon kanallarından açıklayacak. Yönetmelik taslağı elimde ve sizlere iyi haberler vermek isterdim ancak maalesef veremiyorum. Bir iki önemli not verebilirim ancak hepsini yayınlamam doğru olmaz. Örneğin; Orta öğretim lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerin gündüzleri belli saate kadar internet kafelere girişleri yasaklanıyor. Para cezaları 3.000 YTL 'den başlıyor, sigara tamamen yasaklanıyor ve internet kafelerin okullara uzaklık mesafeleri 100 metre telaffuz ediliyor ancak kapıdan kapıya diye bir tanım yok. Daha bunun gibi mücadelesini veripte engellemeye çalıştığımız neredese herşey yasaklanıyor gibi.

Mesala client bilgisayarlara log kayıtları tutulacak özel bi program yüklenecek ve bu kayıtların 1 yıl süreyle saklanması gibi yükümlülükler var. Muhtemelen kimlik istenebilmesi için zemin hazırlanıyor. Genelge ile onu da yakında isterler yada kullandıracakları programda bu şart koşulabilir.

Demek Türkiye'de i-cafelerin haklarını savunuyorum diyenlerin (biz dahil) hepsi boşmuş. Hoş bizdekiler ortada yokta... ortada olanlarında haberi yok.

Yeni Yönetmelik hepimize hayırlı ve uğurlu (!) olsun...

 Kaynak: www.mecliscafe.com

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=72