İşte dünyanın en zengin adamları
Tarih: 22.09.2007 Saat: 08:00
Konu: E-yaşam


Forbes dergisinin ABD'nin en zenginleri listesinde bu yıl da birinci sıraya Microsoft'un kurucusu Bill Gates yerleşti. ABD'nin en zenginleri listesinde 14 yıldır birinci çıkan ve serveti 59 milyar doları bulan Gates'i, 52 milyar dolarlık servetiyle yatırımcı Warren Buffett izledi. Dergiye göre, Gates ve Buffett'ın ikisi de servetlerini geçen yıl 6'şar milyar dolar artırdı. En zengin 400 Amerikalının sıralandığı, 25 yıldır yapılan listede, Las Vegas'ta kumarhane patronu Sheldon Adelson (28 milyar dolar) 3'üncü sıradaki, bilgisayar yazılımı patronu Larry Ellison (26) da 4'üncü sıradaki yerlerini korudu.

Listede beşinci sıraya da 18.5 milyar dolarlık servetleriyle internette arama motoru Google'un kurucuları Sergey Brin ile Sarry Page yerleşti.

Bu listede sıralamada yer alacakların, servetlerinin en az 1.3 milyar doları bulması gerekiyor. Forbes, bu yıl listedekilerin servetlerinin toplam değerinin, 290 milyar dolar artarak 1.54 trilyon dolara yükseldiğini kaydetti.

Derginin haberinde, 39 kadının yer aldığı listedeki en zengin 400 Amerikalıdan 270'inin servetini kendisinin elde ettiği, 74'ünün mirasla edindiği belirtildi.

 Kaynak: AA.

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=74