Canik Belediyesinde İnternet Evi açılıyor
Tarih: 03.10.2007 Saat: 14:06
Konu: Internet


Türk Telekom'un katkıları ile Canik beldesine 'İnternet Evi' açılacak. Türk Telekom'un bilgisayar ve diğer sarf malzemelerini karşılayacağı 'İnternet Evi' Canik Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde hizmete açılacak. Türk Telekom Bilişim Ağları Müdürü Mehmet Özdağ, Canik beldesine yapılacak 'İnternet Evi' nin yerine inceleme yaparak Canik Belediye Başkanı Osman Genç'ten internet evinin açılacağı yer hakkında bilgi aldı.

Son yıllarda Canik beldesinde önemli değişimler yaşandığını ve bu yaşanan değişikliklerle Canik'in çekim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini dile getiren Özdağ, Canik'te yaşanan bu değişime Türk Telekom olarak katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Canik Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde İnternet Evi açacaklarını belirten Özdağ, "Bilgisayar ve diğer sarf melzemeleri bizden olmak kaydınla vatandaşlara açık internet evi açacağız. Bu konuda bize destek veren Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e teşekkür ederim" dedi.

Canik Belediyesi olarak eğitime olan yatırımların belli bir ivme ile devam ettiğini, belde halkının 7'den 70'e her kesin teknoloji ile tanışması için Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak bilgisayar operatörlüğü kursları açtıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 3.5 yıl içerisinde açılan 43 dönem kurslardan 716 kişiye bilgisayar operatörlüğü belgesi verdiklerini söyledi.

Çağın teknoloji çağı olduğunu ve hayatımızın her parçasında haline geldiğini belirten Başkan Genç, "Bizde bu bilinçle halkımızın teknolojiyi tanıması ve günlük hayatında kullanması için kuslar açıyoruz. Bu kurslarımızı başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz gerek iş hayatında ve gereksede günlük hayatlarında kullanıyorlar. Belediye olarak bu hizmetimize Türk Telekom'un katkısı bizleri son derece memnun etti. Türk Telekomla yaptığımız anlaşma gereği yaklaşık 40 bilgisayar ile Canik halkına Canik Belediyesi Sosyal Tesisleri'mizde İntenet Evi açacağız. Sosyal tesislerimizde açacağımız internet evlerinin beldemizin bir kaç noktasında da açmak" diye konuştu.

Kaynak: www.canik.bel.tr

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=76