Yeni ASUS PG191 gümbür gümbür geliyor
Tarih: 18.10.2007 Saat: 15:13
Konu: Teknoloji


Oyun oynayanların ve grafikerlerin genelde tercihi CRT monitörlerdir bunun nedeni de LCD monitörlerle CRT ler arasındaki bariz farklardan birisi olan tepkime süresidir. Peki tepkime süresi nedir ? Tepkime süresi, ekrana gelen görüntü ile bir sonraki gelecek olan görüntü arasındaki zaman farkıdır. Bu zaman farkı ne kadar az olursa görüntü o kadar mükemmel olur. O kadar net ve düzgün bir biçimde yansır. Eski tip dediğimiz CRT yani tüplü monitör teknolojisinde bu sıfıra yakın, hatta bazı markalarda sıfırdır yani görüntülerin değişimi arasındaki fark belli olmaz çok keskin geçişlerle net bir görüntü elde edilir. Tepkime süresi bu nedenle oyun oynayanlarla ve grafikerlerde mutlak önemli bir etkendir.

Düşünsenize 12 ms bir LCD niz var ve oyun oynarken grafikler iğrenç. Birde 2 ms bir Asus var ve neredeyse CRT gibi... 12 ms ile 2 ms arasında bariz farkı rahatlıkla son kullanıcı da görebilir.


Ve gelelim ASUS’a. Asus son teknolojisini biz son kullanıcılara sundu. Testlerden başarıyla geçen 2 MS teknolojisine sahip ASUS PG191 gerçektende hem dış tasarımı hemde teknolojisi görüntü netliği ile gerçektende insanı cezbediyor. LCD’lerin az yer kaplaması için tercih edenlerin yanına artık oyun oynamak için tercih edenlerde olacak.. İşte ASUS’un yepyeni teknolojisi olan PG191 grafikerlerle oyun meraklılarını cezbedeceğe benziyor.

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=84