Nevzat İspirli'den öğrencilere uyarı!
Tarih: 25.10.2007 Saat: 11:19
Konu: Internet


Samsun Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, okullarda verilen araştırma konularının internet üzerinden 'kopyala yapıştır' şeklinden olmaması gerektiğini, çocukların internet kafelere yönlendirilmeyip derslerini okullarda bulunan bilgisayar sınıflarında yapılmasının gerektiğini söyledi. Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından okullarda görülen bazı eksikliklerin düzeltilmesi yönünde okul müdürlerine talimat veren Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, internette ders araştırması ve özellikle okul öncesi eğitimde öğrencilere yüklü miktarlarda fotokopi verildiği, bununda kırtasiyelerde fotokopi çekiminin yüklü miktarda maddi külfet getirdiği konusunda kendilerine bilgi ulaştığını kaydetti.

Gerekli önlemler alınacak

Bilgiler doğrultusunda gerekli önlemlerin alınması için okul müdürlerine ve ilgili şube müdürlerine talimatların verildiğini vurgulayan İspirli, doğru ve hedefine ulaşan çalışmalar yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti. Öğrencilere verilen araştırma derslerinin, internet üzerinde arama motoruyla tarattırılarak hiç okunmadan, incelemeden 'kopyala yapıştır' şeklinde hazırlandığı bilgisini aldıklarını ifade eden İspirli, "Araştırma dersleri hedefine ulaşmalıdır. Öğrenci hazırcılığa alıştırılmamalıdır. İnternet üzerinden konuyu bulup hiç okumadan çıktısını alarak öğretmenine verdiği görülmektedir. Bu uygulama tamamen yanlıştır. Öğrenci konuyu okumalı, anlamalı ve çeşitli bilgilerle geliştirilmelidir.

Bu konuda gerekli önlemler alınacaktır. Öğrencilerin internet üzerindeki ders konuları için internet kafelere yönlendirilmesini de uygun bulmuyoruz. Hemen hemen bütün okullarımızda bilgisayar sınıfları bulunmaktadır. Öğrenciler bu sınıflara yönlendirilmeli ve dersini burada yapması sağlanmalıdır. Evinde interneti olan öğrenciler, araştırması zaten yapmaktadır ama olmayan öğrencilerimizin internet kafelerde vakit geçirmesi uygun değil" dedi.

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=88