PKK içerikli sitelere sanal operasyon
Tarih: 26.10.2007 Saat: 11:44
Konu: Internet


Hükümet, televizyon haberlerinin ardından internette terör propagandasına yönelik yayın, haber ve görüntülerin engellenmesi için harekete geçti. Hükümet, Hakkari Dağlıca'daki çatışma sonrasında rehin alınan 8 askerin görüntülerinin PKK yanlısı internet sitelerinde propaganda amacıyla kullanması üzerine, sanal alemi yakın markaja aldı. Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Kurumu aracılığı ile TİB'e talimat vererek, PKK yanlısı internet sitelerinin tespit edilmesi ve yayınlarının engellenmesini istedi. TİB bu kapsamda öncelikle video paylaşım sitesi Youtube'a eklenen rehin Türk askerlerine ilişkin görüntülerin kaldırılması için girişimde bulundu.

Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na video paylaşım sitesi Youtube'da yayınlanan Hakkari'deki terör saldırıları sonrasında Türk askerini rencide edecek görüntülerin engellenmesi talimatı verdi. Bünyesinde kurulan İnternet Güvenliği Başkanlığı'na da barındıran TİB, Youtube yönetimi ile temasa geçerek olayla ilgili görüntü ve seslerin yayından kaldırılmasını istedi.


Hakkari'nin Dağlıca bölgesine yapılan terör saldırılarının ardından PKK yanlısı yayın yapan internet sitelerine erişim de zorlaştırıldı. Terör örgütünün propagandasını yapan ve toplumda infiale neden olacak yayınların durdurulması, yurt dışından yayın yaptığı için durdurulamayan internet sitelerine erişimin engellenmesi için çalışma başlatıldı.

REHİN ASKERLER

Ulaştırma Bakanlığı, terör örgütü PKK'ya sanal alemde savaş açtı. Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan, (TİB) PKK'nın rehin aldığı askerlerin görüntülerinin video paylaşım sitesi Youtube'da yayınlanmasının önüne geçmesini istedi.

Hükümet, televizyon haberlerinin ardından internette terör propagandasına yönelik yayın, haber ve görüntülerin engellenmesi için harekete geçti. Hükümet, Hakkari Dağlıca'daki çatışma sonrasında rehin alınan 8 askerin görüntülerinin PKK yanlısı internet sitelerinde propaganda amacıyla kullanması üzerine, sanal alemi yakın markaja aldı.

TERÖR SİTELERİ TEK TEK KARARTILIYOR

Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Kurumu aracılığı ile TİB'e talimat vererek, PKK yanlısı internet sitelerinin tespit edilmesi ve yayınlarının engellenmesini istedi. TİB bu kapsamda öncelikle video paylaşım sitesi Youtube'a eklenen rehin Türk askerlerine ilişkin görüntülerin kaldırılması için girişimde bulundu.

Hakkari'nin Dağlıca bölgesine yapılan terör saldırılarının ardından TİB, PKK yanlısı yayın yapan internet sitelerine erişimi de zorlaştırdı. Terör örgütünün propagandasını yapan ve toplumda infiale neden olacak yayınların durdurulması, yurt dışından yayın yaptığı için durdurulamayan internet sitelerine erişimin engellenmesi için çalışma başlatıldı.

Bu haberin geldiği yer: Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri
http://www.klasinternet.net

Bu haber için adres:
http://www.klasinternet.net/modules.php?name=News&file=article&sid=89