Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 128
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 5549816 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri: Bilişim Suçları

Bu Konuda Ara:   
[ Ana Sayfaya Git | Yeni Bir Konu Seçin ]

 Messenger veya Skype programları hırsızları yakalatıyor

Bilişim Suçları İnternet bağlantılı bilgisayarlar çalındığında bulunması daha kolay oluyor. MSN Messenger, Skype, ICQ veya Camfrog gibi sohbet programı kurulu bilgisayarlar çalındıktan sonra ilk çalıştırıldığında yerini belli etmiş oluyor. Bilgisayar açıldığında aktif hale gelen sohbet programının internet ağına bağlandığı noktayı tespit eden polis, suçluya da kolaylıkla ulaşmış oluyor. Böylece Messenger ve diğer sohbet programları, bilgisayar hırsızlarının kâbusu haline geldi. Çalınan cep telefonlarının da baz istasyonunu gördüğünde verdiği sinyalden suçluya ulaşıldığını belirten uzmanlar, kullanıcılara sohbet programlarını açılışta online veya aktif hale gelecek şekilde ayarlamalarını tavsiye ediyor. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener, son zamanlarda çalınan kullanılmış bilgisayarların bulunmasının MSN Messenger gibi sohbet programları sayesinde arttığını söyledi.

Gönderen: admin Tarih: 05.06.2009 Saat: 15:15 (1752 okunma)
(Devamı... | 3767 byte kaldı | Puan: 5)

 Siber saldırılarda Japonya dünya birincisi

Bilişim Suçları Yapılan bir araştırma, dünya genelinde siber saldırıların en çok nereden geldiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre Japonya, dünya geneli hesaplandığında %30'luk oranıyla en çok saldırı trafiğinin geldiği ülke oldu. Teknoloji dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olan Uzak Doğu ülkesi Japonya, artık sadece gelişmiş teknolojisiyle anılmıyor. Akamai şirketi tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, saldırı trafiğini kullanan ülkelerin bu trafiğe hangi oranda katkıda bulundukları tespit edildi. Buna göre Japonya, dünya geneli hesaplandığında %30'luk oranıyla en çok saldırı trafiğinin geldiği ülke oldu.

Gönderen: admin Tarih: 20.11.2008 Saat: 14:35 (1492 okunma)
(Devamı... | 1761 byte kaldı | Puan: 0)

 Siber zorbalık ve sanal taciz

Bilişim Suçları Teknoloji gençlere yarardan çok zarar mı getiriyor? Trakya Üniversitesi (TÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tolga Arıcak, 'siber zorbalığın' gençleri bekleyen yeni bir tehlike olduğunu belirterek, bu zorbalığın internet ortamında ve cep telefonlarının kullanımında görüldüğünü söyledi. Arıcak, siber zorbalığın, internet üzerinden bilgisayar, cep telefonu, çağrı cihazı gibi elektronik iletişim araçlarını kullanarak karşısındakine zarar vermek amacıyla yapıldığını belirtti.

Gönderen: admin Tarih: 22.10.2007 Saat: 06:55 (1880 okunma)
(Devamı... | 2838 byte kaldı | Puan: 3)

 Banka hesaplarınızı boşaltan e-mail

Bilişim Suçları İnternet dolandırıcıları yeni bir yöntem buldu.. Bilgisayar korsanları, "Bill Gates, servetini dağıtıyor" diyerek, spam mesajları gönderiyor. Hürriyet yazarı Erkan Çelebi köşesinden internet kullanıcılarını bu tuzağa karşı uyardı. Çelebi'nin verdiği bilgiye göre Hacker, kişisel bilgiye ulaşmak için Microsoft’u ’yem’ yapıyor.Yemleme yöntemi ile vurgun yapanların foyasını anlatan Çelebi, bu müthiş dolandırılık yöntemini şöyle anlatıyor

Gönderen: admin Tarih: 21.10.2007 Saat: 09:50 (1356 okunma)
(Devamı... | 1901 byte kaldı | Puan: 5)

 Türk hackerlardan Proinet'e saldırı!

Bilişim Suçları İsveç’te hizmet veren server sağlayıcısı Proinet şirketi, Türk “hacker”ların geçen hafta İsveç’teki 5000’den fazla internet sitesine saldırı düzenlediğini açıkladı. İnternet şirketinin sözcüsü Kjetil Jensen, Proinet’e bağlı yaklaşık 1600 sitenin ve server hizmeti veren başka bir şirkete bağlı 3800 sitenin saldırıya uğradığını söyledi. Jensen, Türkiye kaynaklı bu saldırılarda web sitelerindeki bütün verilerin silindiğini, bazı sitelere ise “mesaj” bırakıldığını kaydetti. İsveç haber ajansı TT ise, saldırıya uğrayan bir siteye “Hz. Muhammed’in hakarete uğradığı” yolunda bir mesaj bırakıldığını duyurdu.

Gönderen: admin Tarih: 13.10.2007 Saat: 10:20 (1438 okunma)
(Devamı... | 1396 byte kaldı | Puan: 0)

 İnternet korsanlığı yön değiştiriyor

Bilişim Suçları İnternet ve bilgisayarın yayılması ile kendi gündemini oluşturan internet korsanlığı yön değiştirdi. Daha önce sadece ses getirmeye sansasyon sağlamaya yönelik internet korsanlığı yerini parayı takip eden yeni nesil ataklara bıraktı. Yeni nesil korsanlar cebinizdeki paranın peşinde. Websense CEO'su Gene Hodges geçtiğimiz hafta iş ortakları ile buluşmasında yeni nesil ataklardan ve bu atakların dünyada nasıl bir yön izlediği ile ilgili yeni yöntemlerden bahsetti.

Gönderen: admin Tarih: 16.07.2007 Saat: 16:58 (1360 okunma)
(Devamı... | 3078 byte kaldı | Puan: 0)

 MSN Messenger şifresi çalanlar hapı yuttu

Bilişim Suçları Kişisel haberleşme ve sohbet programı MSN Messenger ya da Windows Live Messenger şifresi çalınanlara müjde: MSN şifre hırsızları adaletin pençesinde hesap verecekler. Ankara Adliyesi savcıları, son dönemlerde artan “MSN şifremi çaldılar” başvuruları üzerine çok sayıda şifre hırsızının peşine düşerek yakalanmalarını sağladı. Savcılar bu süreci “Microsoft Corporation'a yazı yazarak, çalıntı adresi kullanan kişilerin IP numaralarının tarih ve saat detaylarıyla birlikte gönderilmesini rica ediyoruz. Daha sonra IP no'ları, karşısındaki tarih ve saatleri İl Telekom Müdürlüklerine göndererek kullanıcıları tespit ediyoruz” diye anlattı.

Gönderen: admin Tarih: 03.07.2007 Saat: 08:00 (1666 okunma)
(Devamı... | 3787 byte kaldı | Puan: 1)

 Çalınan bilgisayarınızdaki verileri koruyun

Bilişim Suçları Her yıl yüzlercesi çalınan dizüsütü bilgisayarlardaki dosyaları, çalındıktan sonra korumak artık mümkün. Trend Micro, çalınan dizüstü bilgisayarlardaki dosyaları korumayı amaçlayan Remote File Lock (Uzaktan Dosya Kilitleme) özelliği sunuyor. Trend Micro'dan yapılan yazılı açıklama, her yıl yüz binlerce bilgisayarın çalındığı ifade edilerek, çalınan bilgisayarlardaki bilgilerin ise hırsızlar tarafından herhangi bir engelle karşılaşılmaksızın kullanılabildiği denildi.

Gönderen: admin Tarih: 29.05.2007 Saat: 07:00 (1415 okunma)
(Devamı... | 1603 byte kaldı | Puan: 0)

 İnternet suçları yasası nihayet çıktı...

Bilişim Suçları İnternet ortamında işlenen suçlarla mücadeleyi öngören, elektronik ortamda işlenen suçların önlenmesine ilişkin kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. İnternet ortamında işlenen suçlarla mücadeleyi öngören, elektronik ortamda işlenen suçların önlenmesine ilişkin kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Gönderen: admin Tarih: 18.05.2007 Saat: 07:00 (1541 okunma)
(Devamı... | 1185 byte kaldı | Puan: 0)

 Çalınan Msn şifrenizi geri alabilirsiniz

Bilişim Suçları Dünya çapında yüz milyonlarca üyesi olan ve en popüler anlık ileti IM ağını kullanan Messenger kullanıcıları şifrelerini çaldırdıklarında ne yapacaklar? İşte bu sorunun cevabını merak ediyorsanız haberimizin devamını dikkatlice okuyun. Çalınan Msn veya Hotmail şifrenizi, aşağıdaki yolu adım adım izleyerek geri alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri maddeler halinde görelim...

Gönderen: admin Tarih: 26.04.2007 Saat: 17:49 (3024 okunma)
(Devamı... | 10475 byte kaldı | Puan: 1)

     Wallpaper

     Duyurular
· Müşteri Memnuniyeti: Klas İnternet Cafe; deneyimli personeli ile, teknik özellikleri, sunduğu aile ortamı ve ön planda tuttuğu müşteri memnuniyeti ile çok daha üst düzey bir hizmet anlayışına sahiptir. Kafemizde herşey si...

Bütün Duyurular

     PowerFm Canlı

     Bilişim Terimleri

     TTNet Online İşlemler


     Anket
Hangi e-mail servisini kullanıyorsunuz?

Hotmail
Gmail
Yahoo
Mynet
TTNetSonuçlar
Anketler

Toplam Oy 164

     Destekleyenler
        
Destekçi Olun | Destekleyenler
RadyokoliklerTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.48 Saniye