Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 127
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 5549891 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

Klas Internet - internet haberleri, teknoloji, kafe, oyun inceleme, samsun internet evleri: Teknoloji

Bu Konuda Ara:   
[ Ana Sayfaya Git | Yeni Bir Konu Seçin ]

 Telefon sabit ücretlerine yargı onayı

Teknoloji Türk Telekom’un uyguladığı sabit ücretlere ilişkin olarak Beykoz Tüketici Hakem Heyeti tarafından verilen ve basında yoğun şekilde yer bulan Beykoz Hakem Heyeti Kararı, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi tarafından iptal edildi. Mahkemenin bu kararıyla Türk Telekom’un haklılığı ve uygulamasının hukuka uygunluğu bir kez daha teyit edilmiş oldu. Daha önce de aynı konuda farklı mahkemeler birçok benzer karara imza atmıştı. Böylece telefon hizmetinde erişim maliyeti, bir başka deyişle, müşteriye tahsis edilen hattın her zaman konuşulabilir durumda tutulması karşılığında alınan bir ücret olan sabit ücretin hukuka aykırı hiçbir yanının olmadığı anlaşılmış oldu.

Gönderen: admin Tarih: 16.03.2008 Saat: 21:15 (1306 okunma)
(Devamı... | 1818 byte kaldı | Puan: 3)

 İşte telefonla ucuz konuşmanın formülü

Teknoloji 1095 ile şehirlerarası ve uluslararası arama yapmak artık şehiriçinden bile daha ucuz. Yurtdışında yaygın olarak kullanılan ve hesapları düşüren call-by-call (çağrı bazında taşıyıcı seçimi) telefon hizmeti artık Türkiye'de. Ucuz konuşmanın dönemi başladı, ucuza konuşmak istediğiniz şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonlarına doğru aramalarının başına 1095 tuşlamanız yeterli. 1095 ile şehirlerarası ve ABD, Avrupa ile Rusya'nın da dahil olduğu 44 yurtdışı destinasyonu, artık şehiriçi tarifesinin de altında, dakikası 6.9 YKr'ye aramak mümkün. Diğer ülkelerle de %88'e varan indirimlerle konuşulabiliyor. 1095; başvuru, abonelik, sözleşme, ön ödeme veya ek donanım gerektirmiyor. Tek yapmanız gereken önce 1095'i, ardından hiç beklemeden aradığınız numarayı tuşlamak. 1095 hizmetinde aylık sabit ücret, bağlantı ücreti veya herhangi bir gizli maliyet bulunmuyor. 1095 ile yapılan aramalar, 1095 tarifesindeki dakika ücretine göre faturalandırılıyor.

Gönderen: admin Tarih: 13.03.2008 Saat: 20:50 (1499 okunma)
(Devamı... | 5259 byte kaldı | Puan: 5)

 Yeni ASUS PG191 gümbür gümbür geliyor

Teknoloji Oyun oynayanların ve grafikerlerin genelde tercihi CRT monitörlerdir bunun nedeni de LCD monitörlerle CRT ler arasındaki bariz farklardan birisi olan tepkime süresidir. Peki tepkime süresi nedir ? Tepkime süresi, ekrana gelen görüntü ile bir sonraki gelecek olan görüntü arasındaki zaman farkıdır. Bu zaman farkı ne kadar az olursa görüntü o kadar mükemmel olur. O kadar net ve düzgün bir biçimde yansır. Eski tip dediğimiz CRT yani tüplü monitör teknolojisinde bu sıfıra yakın, hatta bazı markalarda sıfırdır yani görüntülerin değişimi arasındaki fark belli olmaz çok keskin geçişlerle net bir görüntü elde edilir. Tepkime süresi bu nedenle oyun oynayanlarla ve grafikerlerde mutlak önemli bir etkendir.

Gönderen: admin Tarih: 18.10.2007 Saat: 15:13 (1277 okunma)
(Devamı... | 1556 byte kaldı | Puan: 0)

 Yeni PlayStation 3 'light'

Teknoloji Popüler oyun konsolü PlayStation 3'ün 40 GB'lık versiyonu Avrupa'da 10 Ekim'den itibaren satışa sunuluyor. Konsol savaşlarının kızıştığı bugünlerde Sony cephesinden yeni bir haber geldi. Firma, ünlü oyun cihazı PlayStation 3'ün hafifletilmiş modelini piyasaya sürdü. PlayStation 3'ün hali hazırda 60 ve 80 GB olan versiyonları bulunuyor. Hafifletilmiş modelde ise bu sabit disk 40 GB'a indiriliyor. Sadece Avrupa'da piyasaya sürülen ürünün 399 Euro'ya satılacağı açıklandı.

Gönderen: admin Tarih: 11.10.2007 Saat: 06:15 (1448 okunma)
(Devamı... | 692 byte kaldı | Puan: 0)

 Sıcak ve nem cep telefonlarını etkiliyor

Teknoloji Aşırı nem ve sıcaklar nedeniyle telefonları bozulan vatandaşlar soluğu cep telefonu bayilerinde alıyor... Sıcakların etkisini artırdığı bugünlerde cep telefonu satıcıları ilginç bir iddiayı da gündeme taşıdı. Cep telefonu satıcılarına göre sıcak ve nemli hava cep telefonlarında oksitlenme yaparak bozulmasına neden oluyor. Aşırı nemden dolayı cep telefonlarının son günlerde daha çok arıza yaptığını belirten Osmaniyeli cep telefonu bayii Selim Şahin, müşterilerin suçu satıcılarda aradığını belirterek, sıkıntılı bir dönem yaşadıklarını söyledi.

Gönderen: admin Tarih: 17.08.2007 Saat: 02:00 (1392 okunma)
(Devamı... | 1283 byte kaldı | Puan: 0)

 Televizyonlar el hareketleriyle yönetilebilecek

Teknoloji Avustralyalı iki bilim adamı, uzaktan kumanda tutmadan, sadece el hareketleri aracılığı ile evlerdeki televizyon ve DVD oynatıcı gibi elektronik cihazlar kontrol edilebilecek bir teknoloji geliştirdi. İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre, Wollongong Üniversitesi'nde görevli iki mühendisin geliştirdiği sistemde, elin 7 ayrı hareketini algılayan bir kontrol sistemi kullanılıyor. Sistemin kontrolleri algılayan aparatındaki tümleşik kamera, işaretleri evrensel bir uzaktan kumandaya gönderiyor. Kontrol aparatı, sekiz farklı elektronik cihazla uyumlu çalışabiliyor. Algılanan yedi el hareketi ile elektronik cihazı açma, kapatma, ses ayarı yapma, kanal değiştirme gibi işlevler gerçekleştiriliyor.

Gönderen: admin Tarih: 12.08.2007 Saat: 04:00 (1516 okunma)
(Devamı... | 1885 byte kaldı | Puan: 0)

 Xerox'tan ''Floresan yazı'' teknolojisi

Teknoloji Xerox'un geliştirdiği ''floresan yazı'' teknolojisi, banknotlar üzerinde kalpazanlara karşı alınan güvenlik önlemlerinin benzerlerinin, belge sahteciliğini önlemek üzere her türlü evrak ve doküman üzerinde kolayca uygulanabilmesini sağlayacak. Xerox'tan yapılan yazılı açıklamaya göre firma, belge ve doküman sahteciliğine karşı caydırıcı nitelikte yeni bir teknoloji geliştirdi.Xerox, banknot, çek gibi değerli kağıtların baskısında ihtiyaç duyulan floresan mürekkebini kullanmadan, gene ultraviyole ışık altında görünebilecek gizli harf, rakam ve simgelerin basılmasını sağlayan ''floresan yazı'' adı verilen bir buluş gerçekleştirdi.

Gönderen: admin Tarih: 11.08.2007 Saat: 02:00 (1467 okunma)
(Devamı... | 3870 byte kaldı | Puan: 0)

 AB cep televizyonunda DVB-H'ı destekleme kararı aldı

Teknoloji Avrupa Birliği, yeni gelişmekte olan cep telefonundan televizyon yayınında (cep televizyonu), 'yayın teknolojisi' olarak DVB-H'ı destekleme kararı aldı. BBC'nin haberine göre, Avrupa Konseyinin telekomünikasyondan sorumlu üyesi Viviane Reding, birlik üyesi ülkelere cep telefonundan televizyon yayınında ''mümkün olduğunca hızlı şekilde'' DVB-H teknolojisine geçilmesini istedi. Reding, halen AB üyesi 18 ülkede benimsenen ya da deneme sürecinde olan DVB-H teknolojisinin, gelecek yıl 27 üye ülkenin tümünde benimsenmesinin ''yasal olarak teşvik edileceğini ve gerekirse mecburi kılınacağını'' söyledi.

Gönderen: admin Tarih: 09.08.2007 Saat: 02:00 (1370 okunma)
(Devamı... | 2516 byte kaldı | Puan: 0)

 Bilgisayara havadan kumanda eden fare çıktı

Teknoloji Logitech'in, hem masaüstü hem de havada kullanılabilen 'kablosuz lazer fare' ürettiği bildirildi. Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Freespace hareket kontrolü (motion-control), harekete dayalı komut sistemi ve kablosuz kullanım teknolojilerini birleştiren MX Air ile bilgisayarlarını eğlence için kullananların, uzaktan kumanda ile televizyonu idare eder gibi multimedya uygulamalarını kumanda edebilecekleri belirtildi. Açıklamada, karşılaştırmalı algoritma hesapları ile maksatlı ve maksatsız el hareketlerini ayırt edebilen farenin, havada fareyi idare ederken oluşabilecek istemsiz el titremelerinde imlecin harekete geçmesini engellediği ifade kaydedildi.

Gönderen: admin Tarih: 04.08.2007 Saat: 02:00 (1313 okunma)
(Devamı... | 964 byte kaldı | Puan: 0)

 Microsoft'tan müthiş ürün

Teknoloji Microsoft, büyük bir dokunmatik ekrana sahip olan, üzerine konulan bazı nesneleri tanıyabilen, fotoğrafları gösterebilen ve müzik çalabilen masa şeklindeki ''Surface Computing'' adlı yeni ürününü piyasaya sürdü. Ancak bu ürün el yakacak.

Gönderen: admin Tarih: 31.05.2007 Saat: 15:22 (1275 okunma)
(Devamı... | 1442 byte kaldı | Puan: 0)

     Wallpaper

     Duyurular
· Müşteri Memnuniyeti: Klas İnternet Cafe; deneyimli personeli ile, teknik özellikleri, sunduğu aile ortamı ve ön planda tuttuğu müşteri memnuniyeti ile çok daha üst düzey bir hizmet anlayışına sahiptir. Kafemizde herşey si...

Bütün Duyurular

     PowerFm Canlı

     Bilişim Terimleri

     TTNet Online İşlemler


     Anket
Hangi e-mail servisini kullanıyorsunuz?

Hotmail
Gmail
Yahoo
Mynet
TTNetSonuçlar
Anketler

Toplam Oy 164

     Destekleyenler
        
Destekçi Olun | Destekleyenler
RadyokoliklerTüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.07 Saniye