Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 515
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 6285202 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

TEENAGE MUTANT - Ninja Turtles

Kaplumbağalar geri döndü

Bir çok insan kaplumbağa kelimesini duyunca aklına ilk olarak Volkswagen marka şirin otomobiller gelir. Ancak çocukluğunu yada gençliğini 90'lı yıllarda geçirenler için 'Kaplumbağa' daha eğlenceli şeyleri hatırlatıyor. Öncelikle çizgi roman olarak piyasaya sürülen ve daha sonra çizgi filmiyle karşımıza çıkan dört yeşil karakterin maceralarını. Ninja Kaplumbağalar 90'lı yıllarca dünyanın her yanındaki çocukların en sevdiği kahramanlarından biriydi. Ayrıca yapılan en iyi pazarlama çalışmalarından biriydi de, sayısız oyuncak ve promosyon malzemesinin yanında üç tane film ile birlikte, bu dört kaplumbağa sevenlerinin karşına çıktı. Bu çılgınlık o kadar büyümüştü ki, Ninja Kaplumbağaların kostümünü giymiş dört kişiden oluşan bir müzik grubu bile kuruldu. Zamanında kendi çaplarında hit şarkıları bile vardı.

En son Ninja Kaplumbağa filmi 1993 yılında gösterime girmişti. Bunca yıl sonra kaplumbağalar beyaz perdeye geri dönüyor. Kaplumbağalar bu sefer 3 boyutlu ve tamamıyla bilgisayar tarafından yaratılmış. Eş zamanlı olarak Ubisoft firması, filmin oyununu piyasaya sürdü. Daha önce sayısız, Ninja Kaplumbağa oyunu çıkartıldı. Ancak bu seferkinin farklı bir özelliği var. Bu yeni kaplumbağa macerası, gelmiş geçmiş en iyi aksiyon oyunlarından biri sayılan, Prince of Persia'nın programcılarının deneyimli ellerinden çıktı. TMNT: The Game adını taşıyan bu yeni oyun bizlere eğlence ve aksiyon vaat ediyor.

Kaplumbağa gücü

Unutanlar ve ilk kez tanışacaklar için hikayenin özeti şöyle. Usta Splinter, eski öğrencisi Shredder tarafından ihanete uğradıktan sonra, inzivaya çekilir ve kanalizasyonlarda yaşamaya başlar. Bir gün tesadüf sonucu, kanalizasyona dört tane kaplumbağa düşer. Hayvanlar kanalizasyona sızan, tehlikeli bir radyoaktif madde olan mutasyon sıvısına maruz kalırlar. Usta Splinter, bu dört kaplumbağayı görür ve üstlerindekini sadece pislik olduğunu düşünerek onları temizleye başlar. Böylece farkında olmadan o da mutasyon sıvısına maruz kalır. Sıvının özelliği, maruz kalanı, en çok dokunduğu canlının genetik özelliklerini birleştirir. Bu yüzden, dört yavru kaplumbağa mutasyona uğrayıp, insansı özellikler kazanırken, Splinter farelerle yaşadığı sürgün yaşantısı nedeniyle, devasa bir fareye dönüşür.

Splinter bu insanı özelliklere sahip 4 kaplumbağayı, kendi çocukları gibi görür, onları Japon dövüş sanatlarının ince teknikleriyle eğitir. Her birine ünlü Rönesans sanatçılarının isimlerini verir. Leonardo, kılıç üzerine uzmanlaşır ve grubun lideridir. Raphael özel Ninja çatal bıçakları kullanır ayrıca çabuk sinirlenmesiyle ünlüdür. Michelangelo ise nançuka ve çeşitli espri teknikleri üzerinde uzmanlaşır. Donatello ise uzun dövüş sopası kullanır, ayrıca grubun teknoloji uzmanıdır. Bu dört sıra dışı ve pizza hastası kahramanın, sahip oldukları yetenekleri kullanıp, kötüleri durdurması ve bol bol macera yaşaması, serinin genel konusuydu.

Eklenme February 26th 2008
Yazan: Cem SÜER
Puan:
İlgili Bağlantı: www.ninjaturtles.com
Hit: 2105
Dil: turkish
Sayfa: 1/2

   Sonraki Sayfa (2/2) Sonraki Sayfa

[ İncelemelere Geri Dön | Yorum Ekle ]


Tüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye