Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 515
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 6285434 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

WORLD OF WARCRAFT - The Burning Crusade

Druid, Zamanın Mağaraları'nda yürümeye devam etti. Attığı her adımda, mağaranın duvarları garip ışıklarla parlıyor, sanki Azeroth'un yüz yılları, bin yılları o ilerledikçe yanından akıp geçiyormuş gibi geliyordu. Mağara duvarlarının önüne yığılmış, yıkık dökük evleri gördüğünde duraksamadı, aksine adımlarını hızlandırıp mağaranın ortasına doğru adımlarını hızlandırdı. Sonunda, mağaranın ortasındaki Zamanın Kumları'na ulaştığında, etrafta uçuşan, Kumları ve Kum Saati'ni korumak için orada bulunan Nozdormu'nun bronz ejderhalarını gördü. Bronz ejderhalardan biri, onun yaklaştığını görünce ileri çıkarak ilerledi. Druid'in önüne geldiğinde, hiçbir şey söylemedi. Ama Druid, onun sözlerini kafasının içinde gayet net bir şekilde duydu. "Yardımınıza bir kez daha ihtiyacımız var." Druid başıyla onayladı. "Sonsuz Ejdersoyu bu sefer Medivh'in Kara Geçit'i açmasını önlemeye çalışıyor. Zaman akışının değiştirilmesi felaketle sonuçlanabilir. Medivh'in Geçit'i açmasına yardım etmelisiniz." Druid bu isteğin ironisine gülümsedi. "Dostlarıma haber yollayacağım ve Sonsuz Ejdersoyu bir kere daha durdurulacak." Druid ejderhaya başıyla hafif bir selam verdi ve Kara Geçit'in açılışına doğru giden zaman geçidine doğru yürürken yanından birçok şekil akıp geçti. Genç bir ork'un bir gladyatör arenasında yaptığı dövüş ve bir kaleden kaçmaya çalışması, devasa Hayat Ağacı'nın önünde bir iblisin wisp'ler tarafından yok edilişi, yer altındaki dehşet verici bir mahzende, yaşlı bir büyücünün bir başka büyücünün göğsüne kılıç sapladığı bir sahne ve bir an için görülen bronz tenli ve boynuzlu bir iblis... Bunlar ve bunun gibi daha nice görüntü, bulanık bir görüntü yumağı halinde bir anda yanından kayıp geçti. Ve görüntüler solduğunda, Druid kendini Black Morass'ta, Kara Geçit'in önünde buldu..."Açılışına bir kez daha şahit olma zamanımız geldi sanırım." Diye mırıldandı.

Blizzard'ın yaptığı oyunlar, her zaman için insanları kendine bağlamasıyla ve aradan yıllar geçse bile kendilerini hala oynattırabilmeleriyle öne çıkmıştır. Aradan neredeyse 10 yıl geçmiş olmasına rağmen hala StarCraft oynayan pek çok oyuncu bulmak zor bir iş değil. Yada Diablo 2'yi arada sırada yükleyerek oyuna hiç sıkılmadan en baştan başlayan oyuncu sayısı hiç azımsanacak sayıda değil. Ama kabul edelim ki, World of WarCraft, Blizzard'ın bağımlılık yapan oyunlarının arasında, firmanın kendi başarısını da aşan bir oyun oldu.

Şimdi ise, The Burning Crusade, WoW'un çıtasını bir adım daha ileriye taşıyor. WoW'dan artık sıkılmaya başlamış olan oyuncuları bile tekrar kendine bağlayabilecek yapıda olan bir ek paket var karşımızda.

Normal WoW'u zaten oynadığınızı farzedecek olursak, TBC'yi yükledikten sonra yapacağınız ilk iş, hesabınızı upgrade etmek olmalı. Hesabınızı upgrade etmediğiniz sürece, expansion'ın getirdiği yenilikleri de kullanamazsınız. Upgrade işlemini ister yükleme sırasında size sorulduğunda, isterseniz de www.wow-europe.com adresinden yapabilirsiniz. Upgrade işlemi tamamlanıp oyuna girdiğinizde, eğer karakteriniz 58+ level ise yapacağınız ilk iş muhtemelen Blasted Lands'teki Dark Portal'dan ek paketteki en geniş içeriği barındıran Outland'e geçmek olacaktır.

Ek pakedin ana teması olan Outland'e geçtiğinizde nelerle karşılaşacaksınız peki? Outland, toplam 7 bölgeden oluşuyor. Dark Portal'dan geçer geçmez kendinizi Hellfire Peninsula'da bulacaksınız. Genel olarak level 58-62 arası düşmanları içeren bu bölgede Outland'e alışmaya çalışırken, TBC'nin yeniliklerinin birçoğunu da deneme şansınız olacak. Daha Outland'e adımınızı attığınız anda Stairs of Destiny'deki muazzam savaş nutkunuzun tutulmasına neden oluyor zaten. Solda Alliance güçleri, sağda Horde güçleri ve karşılarında da devasa bir Pit Commander önderliğindeki Burning Legion savaşçıları. Sürekli devam eden bu savaşı durup izlerken etkilenmemek mümkün değil. Bu büyüleyici savaştan gözlerinizi ayırmayı başardığınızda ise, Outland'deki questlerinize başlamak üzere Alliance için Honor Hold, Horde için Thrallmar'a doğru yola çıkacaksınız. Quest'ler çoğunlukla WoW'dan zaten alışık olduğumuz tarzda. 5 tane şundan kes, 10 tane bundan kes, şu kadar ondan topla tarzı alıştığımız quest'ler Outland'de de peşimizi bırakmıyor. Ama tabi ki yeni tipte, daha komplike birçok quest de karşımıza çıkacaklar arasında. Örneğin bombardıman questleri. Zırhlı bir gryphon/wyvern'in sırtına atlayıp Area 52 yapımı bombalarımızla Burning Legion yerleşim ve askerlerini bombaladığınız görevler gerçekten zevkli olmuş örneğin.

Blizzard'ın daha önce Eastern Plaguelands ve Silithus'da denediği ancak başarısızlıkla sonuçlanan World PVP sistemini Outland haritalarında çok daha başarılı bir şekilde canlandırdığını Hellfire Peninsula'ya adım attığınızda göreceksiniz. Çoğu bölgede bulunan PVP görevleri, kuleleri ve belli bölgeleri ele geçirmeniz karşılığında sizi özel madalyalarla ödüllendiriyor. Bu madalyaları kullanarak belli karakterlerden yeni eşyalar satın alabiliyorsunuz, ki bazı eşyalar gerçekten harcanan çabaya değecek kadar güzel.

Eklenme February 26th 2008
Yazan: Can ARABACI
Puan:
İlgili Bağlantı: www.worldofwarcraft.com
Hit: 2223
Dil: turkish
Sayfa: 1/5

   Sonraki Sayfa (2/5) Sonraki Sayfa

[ İncelemelere Geri Dön | Yorum Ekle ]


Tüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye