Ana Menü

     Kimler Online
Şu an sitede 523
ziyaretçi bulunuyor
En yüksek hitimiz: 904 Kişi
21.11.2007 tarihinde online oldu

     Klas Bilgisayar

     E-yaşam
İnternet Haftası

     Klas Internet [CANLI]
Klas İnternet Cafeyi canlı izlemek için tıklayın

     Hava Tahmini

SAMSUN


     Toplam Hits
Şu ana kadar 6297291 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
Nisan 2007

THE SIMS 2 Seasons

Türünde tek olan; kulvarında Road Runner gibi ilerleyen, bizi kedi-Tom gibi kovalayan ve zamanımızı Tazmanya canavarı gibi yiyen ama bazen de Latif Doğan gibi bayan, hit oyunun giriş kısmı olsun bu paragraf.

Biraz eğlenceli ve arsız bir girişle başladım. Her yazı bu kadar alışagelmedik değil. Doğrusu bu oyunu seven oyuncu grubunun ciddiyetle bir işi olacağını düşünmüyorum. O halde Half-Life'ı heyecanlı, Red Alert'ı hırçın, Fifa ve Pes'i hızlı ve Sims'i de cici cici, şeker şeker, alaylı ve en önemlisi eğlenceli anlatalım...

The Sims oyununa aşina olmuş çoğu oyuncu bilir bu oyunun zamanımızı nasıl sömürdüğünü. Bazılarımız okuluna gitmez, bazılarımız ailesinden gizli gizli oynar, bazılarımız ise işyerinden gelir gelmez oyunun başına oturur ve gece yarısına kadar oynar. Durum bu ki, EA Games'in The Sims oynayanlar üzerinde yarattığı etkiye bakarak anlayabiliriz başarısını. Fakat ticari başarısını da övmeden edemeyeceğim. Bazılarımıza pek dürüst davranmadıkları görülebilir ama her şeye rağmen onlar bir şirket ve tek yapmaları gereken sundukları ürünün kalitesinin tüketicilere uygun bir şekilde sunabilmek. Hal böyle olunca, itiraz etmemiz yerinde değil.

EA Games'in ana oyundan sonra piyasaya sürdüğü her pakette farklı bir heyecanla oturuyoruz simlerimizin karşısına. “Acaba neler yaptılar.” Farklı bir zamanda çıkan ek pakete, yanındaki arkadaşına dönerek; "Oley, hayvanlarım olacak; Köpeğimin adının Kujo olmasını istiyorum;" Yine bir farklı zamanda; 'Simlerim Ayşe ve Mehmet'e kar topu savaşı yaptıracağım,' diyen bir kız çocuğu hayal edilebilir. Çıkmadan birkaç gün önceki heyecan krampları ve karında bıraktığı soğuk ağrı da cabası.

Türünde tek olan demiştim. Singles gibi benzer oyunları araya katmayalım. Onların temel yapısını bilen vardır. Tabii, The Sims'i o gibi oyunlardan ayıran farklar daha detaylı, geniş ve muhafazakar olmasıdır.

The Sims'in o köklü tarihini anlatmama gerek olacağını sanmıyorum. Zira, bu sadece bir ek paket. Ama geçmişteki, oyuncuların bazı eksik olmasından yakındığı mevsimleri içinde barından bir genişleme paketi. Eh, artık belki de en iyi ek paket olacak olan The Sims 2 - Season'un tanıtımına başlayabiliriz.

Giydir Beni Üşüyorum!

Hemen hemen her ek pakette -hatta Seasons'a kadar kesintiye uğramadan- eklenen ayrı merkezleri, oynayan herkes bilir. University paketinde üniversite kampusu, Nightlife'da eğlence mekanları, Open for Bussines'de iş hanları gibi... Yapımcılar Seasons'ta bu geleneği kesmiş. Fakat bunun yanında, oyuna yeni bir şehri dahil etmiş. İsmi Riverblossom. Böylece yeni bir şehrimiz daha olmuş oluyor.

Riverblossom, Amerikan filmlerinde gördüğümüz, gelirini tarımla sağlayan şehirlerle birebir tasarlanmış durumda. Aklımıza direk Sıçan Köy profili gelecek, ki EA Games böyle bir şeye müsaade etmeden şehre karakterler ve ailelerine de hikayeler koyacak. Böyle de oldu. Köye (şehir diye tanımlamak pek doğru olmaz) dört aile yerleştirilmiş durumda ve her birinin ayrı ayrı hikayesi bulunmakta. Hemen köye girdiğinizde karşınıza çıkacak bunlar; karakterlerin farklı durumlarda çekilmiş resimleri de bulunmak üzere...

Bunun yanına, şehrimize kurabileceğimiz birkaç yeni ev dahil edilmiş. İsterseniz, simlerinizi paranızın yettiği kadar bu güzel yazlıklara ya da kışa mevsimine göre karakterize edilmiş diğer evlere taşıyabilirsiniz.

Eklenme February 26th 2008
Yazan: Sertaç SOLAKOĞLU
Puan:
İlgili Bağlantı: http://thesims2.ea.com
Hit: 2513
Dil: turkish
Sayfa: 1/4

   Sonraki Sayfa (2/4) Sonraki Sayfa

[ İncelemelere Geri Dön | Yorum Ekle ]


Tüm Hakları Saklıdır - Copyright © 2007 - 2019 Klas Internet
Sayfa Üretimi: 0.06 Saniye